دانلود پایان نامه

باشد .

سئو تصاویر
چاپ

ایمیل

 

                                    برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

سئو تصاویر یکی از شاخه های مهم علم سئو است که بر رتبه ی گوگل سایت شما تاثیر زیادی دارد ، سئو تصاویر شامل راهکارهایی در جهت بهینه سازی عکس های سایت شما می باشد ، با کمک سئو تصاویر سایت خود از طریق جستجوگر های گوگل بازدید کننده های بیشتری می یابید. اگر شما یک سایت دارید یا یک وبلاگ نویس هستید و مرتب بر روی سایت خود کار می کنید و مقاله و محتوا تولید می کنید ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید اضافه کردن عکس و تصویر مرتب با مطلبتان تاثیری بر آماره بازدید دارد ؟
اضافه کردن تصویر به علاوه ی جلوه ی زیبایی که برای صفحه شما ایجاد می کند توضیح تصویری کوتاهی در خصوص محتوای مقاله شما به مخاطب می دهد .
مطئنا شما عکاس نیستید و جهت پیدا کردن عکس مرتبط با محتوایتان در گوگل شروع به جستجو می کنید تا عکس مورد پسند را پیدا کنید ، اما برای اینکه این عکس را بهینه سازی کنید تا تاثیر مثبتی بر روی سئو سایتتان بگذارد لازم است ابتدا با کمک برخی از نرم افزار ها اندازه و حجم تصویر را تعییر داده و نامی مرتبط با مقاله برایش بگذارید تا موتور های جستجو گر گوگل بتوانند عکس را ببینند .
هنگامی که کاربر با ذوق و سلیقه برای مقاله عکس مرتبط و مناسب پیدا کند به خوانندگان این کمک را می کند تا مطلب را بهتر درک کنند ، یک تصویر مناسب ارزشمند تر از 1000 کلمه می باشد ، با توجه به اینکه در حال حاضر که افراد به دلیل خستگی حاضر نیستند جمله های بیشتر دو سه کلمه را بخوانند تصویر می تواند نظرشان را جلب نمایید ، بنابر این توصیه می شود به تمام مقاله های که وارد سایت می نمایید عکس اضافه کنید زیرا محتوای شما نیاز به تصویری دارد که مرتبط با هدف مقاله باشد .

 

 

بهینه سازی عکس برای سئو یک هنر است که موجب جذب مخاطبان از طریق جستجوی تصاویر در گوگل می شود ، با علم سئو تصاویر عکس ها را به نحوی برای سایت خود آپلود نمایید تا سرعت بارگزاری سایت را کاهش ندهد .
همانطور که توضیح دادیم عکس بر روی بازدید مقاله ی شما تاثیر خوبی دارد اما آمار نشان داده، مقاله هایی به علاوه ی عکس دارای GIF یا تصویر متحرک هستند محبوبیتر و پربازدید تر بوده اند .

سئو تصاویر

انتخاب نام مناسب سئو تصاویر
سئو عکس با انتخاب نام مناسب برای تصویرتان آغار می گردد، نام عکس اولین مرحله برای استفاده از کلامات کلیدی است تا گوگل بداند تصویر شما در مورد چیست ، مثلا اگر عکس شما تصویری از میوه توت فرنگی است نباید اسمش مثل 123.jpg باشد ، نام عکس شما بهتر است متشکل از کلماتی مانند توت-فرنگی-میوه.jpg باشد همانطور که محتوای مقاله ی شما در خصوص توت فرنگی است .
جستجو گر های گوگل چشم یا هوش ندارند که با دیدن عکس متوجه محتوایش شوند ، کلمات کلیدی کمک می کنند تا گوگل متوجه موضوع تصویر شود و به آن رتبه بدهند ، انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با عنوان مقاله ، استفاده از کلمه ی هم معنی انگلیسی بر رتبه ای که عکس کسب می نماید تاثثر زیادی دارد .
حجم عکس مناسب سئو تصاویر
بازدید کنندگان سایت به طور میانگین حدود 3 تا 5 ثانیه به سایت فرصت می دهد تا بارگذاری شود ، زمان لود شدن سایت یکی از الگوریتم گوگل هنگام رتبه بندی است ، لود شدن سریع تصویر مسئله ی بسیار مهمی برای سایت است ، تا کاربر بتواند سریع و راحت صفحه را باز کند و به جستجو در سایت پرداخته و به دیگر صفحات دیگر سایت هدایت شود ، حجم تصویر تاثییر زیادی بر زمان بارگذاری سایت دارد، مخصوصا وقتی تصویر بزرگی را بار گذاری می کنید به رزولوشن و ابعاد تصویر بسیار توجه نمایید .
عکس باید رنگ های زنده داشته باشد تا نمای جذابی به سایت بدهد ، پس لازم نیست انقدر حجم عکس را پایین بیاورید که جلوه اش را از دست بدهد و تار به چشم بیاید . تار و بی کیفیت بودن عکس ها هم تاثیر منفی بر ظاهر سایت شما خواهد گذاشت .
تاثیر alt و title بر سئو تصاویر
درج برچسب Alt و Title بر روی عکس یک راهکار هوشمندانه جهت سئو تصاویر است ، هنگامی که آلت و تایتل بر روی تصویر قرار می گیرند باعث می شوند تا موتور های جستجو گر هنگام لود کردن تصویر بفهمند تصویر شما در مورد چه موضوعی است . برچسب alt هنگامی که مرورگر توانایی ترجمه یا رندر عکس را ندارد یک جایگزین متن برای تصویراست ، جهت دیدن برچسب آلت فقط کافی است موس را بر روی عکس نگه دارید ، Alt و title برای سئو سایت شما بسیار ارزشمند می باشد و بر روی رتبه ای که کسب می کند تاثییر گزار است .
قوانین ساده و تاثییر گزار بر سئو عکس :
از کلمات کوتاه به زبان انگلیسی در نام عکس استفاده کنید.
در تگ آلت خوب است از سریال یا پارت نامبر مدل یا محصول استفاده نمایید.
علاوه بر اسم عکس از کلماتی که زیاد با این نام سرچ می شوند استفاده نمایید ، مانند : عینک-عینک طبی-خرید-قیمت.
هنگام استفاده از alt زیاده روی نکنید .
چگونه اندازه فایل تصویر را کاهش دهیم تا برای سایت ایده آل باشد ؟
یکی از رایجترین راه های کاهش اندازه فایل تصویر ، استفاده از فرمان save for web در نرم افزار فتوشاپ است . با استفاده از save for web می توانید تصویر را به کمترین اندازه قابل قبول برای چشمتان در آورید در صورتی که برنامه فتوشاپ بر روی سیستم خود نصب ندارید یا نحوه ی کار با فتوشاپ را بلد نیستید می توانید از ویرایشگر های آنلاین نظیر picMonkey یا FotoFlexer به صورت رایگان استفاده نمایید .
اندازه فایل مناسب سئو تصویر سایت :
سعی کنید حجم فایل تصویری خود را کمتر از 70 کیلوبایت نگه دارد ، این حجم ممکن است کمی نا خوشایند باشد به خصوص برای تصاویر بزرگ اما تاثیر بسیاری بر سئو تصاویر شما دارد .
کدام فرمت عکس مناسب سئو تصویر در سایت :
سه نوع فرمت کلی برای ارسال و ذخیره عکس با نام های GIF ، JPEG و PNG داریم ، که به بررسی نحوه ی تاثیرشان بر تصاویر می پردازیم ، اکثر نرم افزار های ویرایش تصویر می تواند عکس را به سه حالت مورد بحث ذخیره نماید. فرمت تصاویر JPEG یا .jpg قدیمی و معروف است و به فرمت تصویر استاندارد در اینترنت تبدیل شده است زیرا تصویر JPEG می توانند به طور قابل توجهی فشرده شوند و تبدیل به تصویر با کیفیت با اندازه کوچک شود ، تصاویر GIF با کیفیت پایینتر از JPEG هستند و بیشتر به عنوان آیکون ها و تصویر تزئینی سایت به کار برده می شوند ، توصیه میکنیم هنگام تولید گیف برای سایتتان از عکس های ساده و کوچک استفاده نمایید تا گیفت تاثیر مثبتی بر سایت شما بگذارد ، تصویر PNG جایگزینی مناسب برای GIF است . PNG از رنگ های بیشتری پشتیبانی می کند به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارد ، اندازه فایل در PNG می تواند بزرگتر از آنچه شما با تصویر JPEG می سازید باشد . هنگام استفاده از پینگ باید بسیار مراقب باشید زیرا نسخه های مختلفی با اندازه های متفاوت دارد ، مثلا PNG-24 سه برابر PNG-8 اندازه دارد .اگر سه تصویر با فرمت های JPEG ، PNG و GIF را کنار هم قرار دهیم ، JPEG کیفیت بسیار خوب در حجم کم را نمایش می دهد بنابرین جهت سئو تصویر بهترین غالب JPEG می باشد .
سه نکته در مورد غالب عکس مناسب سئو تصویر :
از غالب JPEG برای ذخیره عکس استفاده نمایید زیرا کیفیت خوب در کنار حجم پایین دارد.
هرگز از تصاویر GIF برای عکس های بزرگ استفاده نکنید زیرا اندازه فایل بیش از حد زیاد می شود ، از گیفت ها برای عکس های ریز و تزئینی استفاده نمایید.
غالب PNG در تصاویر ساده و تزئینی نسبت به گیفت برتری دارد.
استفاده از نقشه سایت برای سئو عکس :
اکثر سایت ها به خصوص سایت های فروشگاهی از گالری عکس های زیادی در تمام صفحات سایت استفاده می نمایند تا آمار فروش را در فروشگاه اینترنتی خود بهبود دهند ، استفاده از نقشه سایت بر روی تصاویر به توجه Google کمک زیادی می کند زیرا مرورگرهای وب نمی توانند تصاویری را که در صفحه وب فراخوانی نشده اند را ردیابی کنند ، بنابرین برای اینکه گوگل را متوجه تصاویر سایت خود کنید لازم است تصاویر را در نقشه ی تصویری سایت فهرست نمایید .
همانطور که می دانید گوگل دستورالعمل های زیادی برای انتشار تصویر و رتبه بندی دارد ، با افزودن تصویر در Google sitemaps اطلاعات بیشتری در خصوص تصاویر موجود در سایت خود به گوگل می دهید ، این کار به گوگل کمک می کند تا تصاویر بیشتر از آنچه به طور معمول از طریق موتور های جستجو پیدا می کند ، بیابد .
در google sitemaps اضافه کردن برچسب برای تمام تصاویر اهمیت زیادی دارد ، همچنین شما این امکان را دارید تا با ایجاد sitemap جداگانه فهرست تصاویر ایجاد نمایید و تمام اطلاعات لازم را اضافه کنید .
سئو تصاویر تزئینی سایت :
وب سایت ها اغلب دارای مجموعه ای از تصاویر تزئینی مانند تصاویر پس زمینه هستند ، هر تصویر مربوط یا غیر مرتبط با محصولات یک تصویر تزئینی محسوب می شود ، اگر چه تصاویر تزئینی می توانند زیبایی و جذابیت زیادی به سایت دهند اما اغلب زمان بارگذاری صفحه را افزایش می دهند ، بنابراین باید نگاهی دقیق تر به تصاویر تزئینی سایت داشته باشید .
در ابتدا شما باید اندازه تمام تصاویر تزئینی در صفحات وب خود را بررسی کنید و از یک قالب جهت به حداقل رساندن حجم تمامی عکس ها استفاده نمایید .
در اینجا چند نکته برای کاهش اندازه فایل تصاویر تزئینی بازگو می کنیم :
برای تصاویری که الگوهای ساده دارند غالب PNG یا GIF ایجاد نمایید ، بدین صورت می توانید عکس های با کیفیت که فقط چندصد بایت بزرگ هستند.
در صورت امکان به جای استفاده از تصویر از css استفاده نمایید و زمینه های رنگی بسازید.
توجه زیادی به تصویر پس زمینه کنید ، تصاویر پس زمینه می توانند فایل های بزرگی باشند , بدون اینکه عکس کیفیتش را از دست بدهد تا حد امکان حجم تصویر را کاهش دهید.
حرف آخر:
همانطور که در ابتدا عنوان کردیم سئو تصویر یک هنر هوشمندانه جهت بازی با جستجوگر های گوگل و دست یابی به رتبه بالاتر در یک بازار رقابتی است ، با بهینه سازی تصاویر سایت خود می توانید آمار بازدید باور نکردنی داشته باشید .

بک لینک چیست
چاپ

ایمیل
در این بخش می خواهیم در مورد بک لینک و شیوه دریافت آن برای شما کاربران گرامی توضیحاتی بدهیم. همواره بک لینک Backlink یکی از مهم و پر بحث ترین موارد سئو بوده که سئو کاران مختلف در مورد آن نظرات متفاوتی دارند.
در ابتدا بهتر است بدانیم بک لینک چیست؟
بک لینک، لینک خروجیی می باشد که از صفحه ای به صفحه دیگر و در واقع از سایتی با سایت دیگر داده می شود و موجب انتقال کاربران با کلیک بر روی آن به سایت دیگر می شود. در همین ابتدا می توان متوجه شد بک لینک می تواند کاربرانی را به سایت شما انتقال داده و موجب بالا رفتن بازدید و ترافیک و در نتیجه رشد رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر شود.
زمانی که سایتی لینک سایت شما را در صفحه خود قرار میدهد به آن معنی می باشد که آن سایت به شما بک لینک داده است. (سایت شما از آن سایت لینگ گرفته و برای سایت شما مفید می باشد)
در واقع بک لینک یکی از فاکتورهای ارزشدهی به یک سایت از دیدگاه موتورهای جستجوگر به ویژه گوگل می باشد، تعداد بک لینک های با کیفیت و قوی به سایت شما است که باعث بالا رفتن اعتبار سایت شما در موتورهای جستجوگر می شود.
در همین ابتدا بهتر است این نکته را بگوییم بک لینک زیاد به این معنی نیست که سایت شما رتبه بالایی می تواند دریافت نمایید، در واقع با دریافت میزان بالای بک لینک بی کیفیت و مضر سایت شما نه تنها رشد نمی کند بلکه دچار جریمه و افت رتبه می شود. به همین دلیل در دریافت بک لینک بسیار باید دقت نمایید.

بک لینک

اکنون ببینیم بک لینک خوب و بد (مفید و مضر) چیست؟
بک لینک مفید :
1. بک لینک از سایتهای مرتبط با کلمه کلیدی شما
این نوع بک لینک بهترین و مفیدترین نوع بک لینک می باشد و دریافت آن بسیار سخت است، زیرا سایتهایی که دارای کلمات کلیدی مشترک به شما می باشد عموتآ رقیب شما هستند و به شما لینک نمی دهند. بهترین راه برای دریافت این نوع از بک لینک بررسی سایتهایی است که قابلیت ثبت نظر به همراه لینک را دارند تا بتوانبد از این طریق لینک خود را در آنها قرار دهید.
2. دریافت لینک های دائمی
تنها لینک های دائمی می توانند رتبه شما را به شکلی افزایش دهند که در آینده با افت رتبه مواجه نشوید. بهتر است بدانید در صورتی که لینک شما از سایتها حذف شود نتیجه آن لینک نیز از بین رفته و گوگل مشکوک به خرید لینک توسط شما می شود و سایت شما را جریمه خواهد نمود، به همین دلیل از خرید لینک های ماهیانه خودداری نمایید.
3. بک لینک یک طرفه
بکلینک یک طرفه و از سایتهای معتبر و قوی است که مس تواند سایت شما را قوی نمایید و تبادل لینک در واقع کاری کاملآ بیهوده است.
بک لینک باید به صورت منطقی و از سایتهای دارای رتبه بالا گرفته شود تا بتواند بهترین تاثیر را بر روی سایت شما داشته باشد، ولی بهتر است بدانید بهترین نوع بکلینک لینکی است که از سایتهای مرتبط و با رتبه بالا و بر روی کلمه کلیدی مورد نظر شما گرفته شود
بک لینک مضر :
1. بک لینک اسپم
بک لینک اسپم مضرترین نوع بک لینک می باشد و می تواند سایت شما اسپم کند و آن را از نتایج جستجو حذف نماید. بهتر است بدانید لینک های اسپم می توانند تاثیر لینک های خوب و مفید شما را نیز از بین ببرند. تشخیص لینک های اسپم بسیار مشکل است پس بهتر است اگر در این زمینه اطلاعات کاملی ندارید از سایتهایی که به اسپم بودن آنها مشکوک هستید لینک دریافت نکنید.
2. بک لینک از سایتهایی رتبه پایین
این نوع بک لینکها بسیار کم تاثیر و بی تاثیر می باشد و هزینه برای دریافت این نوع لینک ها عملآ کاری بیهوده است، پس زمان و هزینه خود را برای دریافت لینک های مفید صرف کنید.
3. گرفتن تعداد زیادی بک لینک در زمان کم
گرفتن میزان زیادی لینک در زمانی کوتاه بسیار کار مضری است و می تواند تمام لینک های شما را اسپم کند حتی اگر از سایتهایی با رتبه بالا گرفته شود. برای مثال زمانی که شما در یک روز صدها بک لینک دریافت نمایید گوگل به ورود این میزان لینک به سایت شما مشکوک و تمامی آنها را اسپم می کند و در سپس سایت شما را نیز اسپم می نماید.
در کنار موارد بالا بسیاری تکنیک های دیگری وجود دارد که بک لینک های شما را مفید و با مضر می کند. پس بهتر است بک لینک ها را هوشمندانه و با توجه دریافت نمایید. باید بدانید بک لینک مضر و اسپم یکی از مهمترین عوامل در پنالتی شدن سایتها می باشد، پس این کار بسیار کار دقیقی می باشد.
بک لینک Nofollow و Dofollow بک لینک
nofollow
بک لینک هایی که به صورت nofollow تعریف می شوند عمدتآ جنبه تبلیغاتی دارند ولی در سئو بی تاثیر نیستند و حتی بعضی از آنها بسیار موثر می باشند.

 

بک لینک dofollow یا follow
این لینک به این معنی است که گوگل و یا رباتهای جستجوی این لینک را تا مقصد دنبال کرده و این نوع بهترین لینک است و بیشترین تاثیر را در سئو دارد.
عوامل موثر در قدرت بک لینک:
Anchor text
همان کلمه ای است که به یک سایت دیگر لینک می‌شود.
Domain Authority
این فاکتور سن دامنه٬ تعداد لینک های ورودی و خروجی سایتی است که از آن لینک دریافت می کنید.
Page Authority
این فاکتور اعتبار صفحه ای است که از آن لینک دریافت نموده اید.
سایت‌های کشوری
بک لینک ا

دسته‌ها: متفرقه