دانلود پایان نامه

 

کلمات کلیدی

هر کلمه کلیدی که علاقه مند هستید در آن رنک پیدا کنید بایستی در تگ عنوان قرار گیرد. همینطور گفتیم که هرچقدر کلمه کلیدی به ابتدای تگ نزدیکتر باشد بهتر است. همچنین کلمات کلیدی بایستی در تگ های H1 و توضیحات متا نیز گذاشته شوند.

اما کلمات کلیدی در چه جای دیگری باید حضور داشته باشند تا در سئو سایت بیشترین تاثیر را داشته باشند، چگونه و به چه صورت؟

محتوای صفحه

مطمئن شوید که عبارت یا کلمه کلیدی شما اگر در جمله اول صفحه قرار ندارد، در بین 100 کلمه ابتدایی حضور داشته باشد. این موضوع از روند تکرار کلمه کلیدی بااهمیت تر است.

قرار دادن درست و صحیح کلمات کلیدی از تکرار آنها مهمتر است.

مثلا گذاشتن عبارت “لباس عروسی ارزان” یکبار در تگ عنوان و یکبار در هدر (بالای سایت) به مراتب باارزشتر از دو بار قرار دادن آن در متن است.

در اینجا نحوه تجزینه کلمات کلیدی توسط گوگل امده است:

Meta information and headers

Body copy

Side bars and footers

کلمه یا عبارت کلیدی شما بایستی در متن به خوبی بکار رفته باشد. به این حالت چگالی کلمه کلیدی می گویند. با اینحال استفاده بیش از حد از این سیگنال باعث میشود گوگل تصور کند محتوای شما قابل خواندن نیست و ارزشی برای خواننده ندارد و در نتیجه شما را جریمه میکند.

کلمات کلیدی باید بطور کامل با موضوعی که در موردش نوشته اید منطبق باشد.

همواره بایستی کلمه کلیدی مهم شما در تگ عنوان، تگ H1، توضیحات متا، متن مقاله موجود باشد، همچنین کلمات مرتبط با آنها نیز باید در تگ های H2 قرار گیرند.

اطمینان حاصل کنید که عبارت کلیدی موردنظرتان با یک نمونه از عبارات جستجو شده توسط کاربران منطبق باشد. زبان طبیعی در جستجو به امری رایج تبدیل شده است، بخصوص با گسترش جستجوی صوتی و دقتی که گوگل در تشخیص زبان های محلی بدست آورده است.

بنابراین اگر میخواهید برای عبارت “چگونه استیک بپزم؟ ” رنک بیابید، مطمئن شوید که آن را در هدر یا تگ H2  قرار داده اید.

مراقب باشید که بیش از اندازه روی یک عبارت یا کلمه کلیدی تمرکز نکنید چون محتوای شما را تکراری میکند و نتیجه آن فقط جریمه است.

کلمات کلیدی را در کجا قرار دهیم

1- در عنوان هر صفحه

مهترین مکانی که کلمه کلیدی مورد نظر را می بایست قرار دهید عنوان صفحه می باشد و این مورد برای سئو وب سایت مهترین مسئله می باشد.

2- در تگ توضیحات هر صفحه

بخش بعدی که کلمات کلیدی را می بایست در آن استفاده نمایید تگ توضیحات می باشد. این بخش توضیحاتی می باشد که در موتور جستجو نمایش داده می شود, و یا زمانی که صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. این توضیحات می بایست برای کاربران نوشته شود و نه برای موتورهای جستجو, شما حتی الامکان می بایست کلمات کلیدی خود را استفاده نمایید. توضیحات خود را به گونه ای درج نمایید تا کاربر بر روی لینک شما کلیک نماید. توضیحات بهینه سازی شده در حدود 150 کاراکتر می باشد. توضیحات بلندتر در گوگل به صورت سه نقطه نمایش داده می شود(…).

3- در بدنه متن اصلی شما

از کلمه کلیدی خود در حدود 2-3 بار استفاده نمایید, یک مورد حتما در پاراگراف اول استفاده نمایید. موتورهای جستجو به مواردی که در ابتدا باشند بیشتر اهمیت می دهند. بهتر از مقاله شما حداقل 300 کلمه باشد. سعی کنید در بدنه مطالب از مترادف های کلمه کلیدی نیز استفاده نماید و انجام این موارد در سئو سایت تاثیر بسیار بالایی می گذارد.

4- استفاده در عناوین صفحه

عناوین, که به صورت “Heading 1, Heading 2, Heading 3″, etc. و یا “H1, H2, H3″ استفاده می شوند برای بخش بندی صفحه مورد استفاده قرار می گیرند.

در عناوین خود مطلب بعدی را توضیح دهید و از کلمات کلیدی نیز استفاده نمایید. این مورد به کاربران و موتورهای جستجو کمک می نماید تا موضوع بخش مورد نظر را بهتر متوجه شوند. این مورد برای کاربران سایت نیز بسیار مناسب می باشد زیرا کاربران به راحتی می توانند تیتر مورد نظر خود را در صفحه بیابند.

5- در آدرس صفحه

شما می توانید کلمات کلیدی خود را در نام صفحه استفاده نمایید.

استفاده از کلمات کلیدی در نام گذاری صفحه باعث جستجو بهتر صفحه در موتورهای جستجو و همچنین بهتر به خاطر سپردن صفحه برای کاربران می شود.

در ادامه این مقاله آموزش سئو برخی از ابزارهای سئو و یافتن کلمات کلیدی را با هم برای بالا رفتن بازدید سایت مرور می‌کنیم:

  • کلمات کلیدی در Moz:

سایت موز یک برنامه‌ی تخصصی جستجوگر می‌باشد که فوق العاده پویاست و همه‌ی جوانب یک جستجو را برای سئو سایت پوشش می‌دهد. توسط جستجوگر مووز متخصصین سئو می‌توانند کلمات کلیدی را پیدا کنند، از آن‌ها لیستی تهیه و آن را به محتوای خود اضافه نمایند. در این برنامه شما می‌توانید به معیارهایی دیگر هم‌چون تعداد کلیک و تجزیه و تحلیل هر کلید واژه نیز بپردازید. حتی شما می‌توانید از این ابزار به عنوان یک ابزار جاسوسی در سئو استفاده کرده و ببینید رقبا برای بالا بردن بازدید سایت خود از چه کلمات کلیدی و ترفندهایی استفاده می‌کنند.

همچنین با استفاده از سایت موز و سایر ابزار سئو :

بک لینک هایی که رقبای شما از طریق رپورتاژ آگهی دریافت کرده اند را پیدا کنید و در همان سایت ها رپورتاژ منتشر کنید و از این طریق لینک بیلدینگ سایت خود را به بهترین حالت تقویت کنید .

  • سم راش (SEMRush):

یکی دیگر از ابزارهای عالی برای تجزیه و تحلیل جستجوگرها برای کاربردهای سئو می‌باشد. سم راش به شما اجازه می‌دهد تا با قابلیت هوش تجاری که دارد به تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی که رقبا استفاده می‌کنند، بپردازید. در این ابزار شما نام سایت رقبای خود را وارد می‌کنید و در عوض لیستی از کلمات کلیدی و پرکاربرد در سئو را دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال وقتی کلمه‌ی بوکس را وارد می‌کنید محبوب‌ترین برند فروشگاهی برای وسایل بوکس و کیک بوکسینگ را با ۶۰ تا ۵۰۰ نتیجه با عنوان بوکس را نمایش خواهد داد. هم‌چنین برندها و نام‌های دیگر مرتبط با بوکس را برای شما نمایش می‌دهد. حال برای بالا بردن بازدید سایت خودتان می‌توانید کلمات کلیدی که در این سایت‌ها استفاده شده را استخراج کرده و در محتوای خود با هدف سئو استفاده نمایید.
آموزش سئو

جالب است بدانید سم راش کاربر را قادر می‌سازد تا از نقشه‌ی موقعیت یابی هم استفاده نماید که می‌تواند کل ترافیک مصرفی سایت، کلمات کلیدی و حجم اطلاعات را هم به شما نشان بدهد.

 

  • اهرف (Ahrefs)

یک سایت بسیار کارآمد برای متخصصین حوزه‌ی سئو می‌باشد. این سایت طیف وسیعی از بررسی‌کنندها (checkers)، بک لینک ها(backlink )، محققان محتوا و ترفند بازها (trackers) را به شما خواهد داد. ما به دنبال استفاده از کلمات پر کابرد در سئو خودمان هستیم تا بتوانند افرادی که به دنبال موضوع ما هستند مطالب ما را پیدا کنند و به سایت ما سر بزنند و به بالا رفتن بازدید سایت ما منتهی شود. بنابراین باید کلمات کلیدی، میزان کلیک، لیست کلمات مرتبط کلیدی و حجم مطالب را پیدا کنیم که این ابزار همه‌ی این موارد را در اختیار ما می‌گذارد و کمک شایانی برای متخصصین سئو است.

وقتی به این فکر می‌کنیم که از کدام کلمات کلیدی استفاده کنیم، به دنبال چیزهایی بگردید که به شما اجازه می‌دهند که حجم زیادی ازکلمات کلیدی را به همراه پشت زمینه‌های مرتبط با آن بتواند در اختیار شما قرار دهد. در ضمن بهترین ابزار‌ها باید قابلیت این را داشته باشند که شما بتوانید به رقبای خود ترفند بزنید. از شرکت‌های بزرگ گرفته تا شرکت‌های کوچک و از محتوای آن‌ها استفاده نمایید.