دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

تيموريان و روي کار آمدن صفويان در ايران بوده است.

اگر چه در زمان حکومت برخي پادشاهان تيموري جنگ و خونريزي و کشور گشايي مطرح است(13) اما در دوره­اي که کاشفي در آن قرار گرفت زمان سلطنت ميرزا حسين بايقرا در هرات مي­باشد که عصر حمايت از علم، فرهنگ، هنر و ادب و گسترش آن محسوب مي­گردد(14) و ديار خراسان و هرات نيز مهد پرورش علم و هنر بودند؛ رجال سياسي اين دوران نيز به اين امور اهميت مي­داد. و به تشويق و حمايت دانشمندان و گاه پشتيباني مالي ايشان مي­پرداختند چنانچه اميرعليشير نوائي وزير سلطان هرات، که خود مؤلف کتاب مجالس النفائس بوده از کاشفي حمايت مي کرده و اين مفسر را شخصي پرکار و در فنون معرفي کرده و جواهر التفسير را يکي از مصنفاتش مي­داند(نوائي، 1363ه.ش، ص 93).

و به نقل الذريعه، واعظ کاشفي «جواهر التفسير لتحفة الامير» را به اسم امير نظام الدين عليشير جغتائي(معروف به نوائي) تأليف کرده است(آقا بزرگ تهراني، الذريعة، بي تا، ج 5، ص 265).

2-1-7-نظر دانشمندان در مورد کاشفي

تاکنون در مورد حسين بن علي کاشفي سبزواري به شرح زندگي، ابعاد علمي، آثار و عصر زندگي او اشاره شد و سعي شد آگاهي اجمالي نسبت به اين دانشمندِ  مفسر ارائه گردد تا جايگاه و ارزش اين مفسر ايراني  شناخته شود.

شهرت و آوازه­ي او به اندازه­اي است که تذکره نويسان و مورخان هم عصر او چون غياث الدين خواندمير و امير عليشيرنوائي در همان قرن نهم هجري به شرح زندگاني او در کتاب­هاي خود مجالس النفائس، حبيب السير، خلاصة الاخبار پرداخته­اند.

وي نه تنها در بين معاصران خويش معروف و شناخته شده بود بلکه در زمان­هاي بعد نيز تا به امروز مورد توجه قرار گرفته و در کتاب­هاي مختلف تراجم،

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تحليل روش شناختي جواهرالتفسير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

دسته‌ها: دسته اصلی