دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

تاريخي ، ادبيات و کتابشناسي­ها اعم از شيعه و سني از او ياد شده است، براي اطلاع بيشتر از نظرات دانشمندان در مورد کاشفي به اختصار به برخي از اين ديده گاه­ها اشاره مي­شود:

2-1-7-1-غياث الدين خواندمير در خاتمه خلاصة الاخبارآمده است: «مولانا كمال الدين حسين واعظ  از اصناف علوم معقول و  انواع فنون محسوس و منقول فايده و بهره تمام  دارد  و حالا در ديار خراسان  مفسري  مانند آن  نمي­توان يافت. تفسير كلام الهي و معاني احاديث  حضرت  رسالت پناهي به  غايت پاكيزه  و مفهوم  ادا  مي­فرمود…»(خواندمير، 1372ه.ش، ص221و222).

خواند مير در اين قسمت در شرح احوال کاشفي، اورا آگاه به همه­ي علوم و فنون و هنر بي­مانند در خراسان دانسته و اشاره مي­کند که آثار و تأليفات بسياري دارد و بيشتر آنها را به نام امير امير عليشير نوائي نوشته است و طبق گفتة خواندمير، کاشفي مورد عنايت و توجه اين وزير قرار داشته است.

2-1-7-2- خوانساري در روضات الجنات مي­نويسد: «کان  جامعا للعلوم الدينية  عارفا بالمعارف اليقينية  كاشفا عن الاسرار العرفانية واقفا علي السرائر الافنانية، معلما في مضامير الغرائب من العلوم و مسلما في التفسير و الحديث و الرياضي و النجوم ، عادم  العديل (بي نظير)  في ارشاد الخلائق بحسن التقرير ..»(خوانساري،ج 3، ص 217).

بر اين اساس صاحب روضات الجنات، کاشفي را جامع علوم ديني، آشنا به معارف يقيني، کشف كننده ي رازهاي عرفاني، معلم در علوم غريبه واستاد  مسلم در تفسير و حديث و رياضي و نجوم دانسته که با بياني نيكو بي نظير در هدايت انسانها بوده.

2-1-7-3- رضا قلي خان هدايت در تذکرة رياض العارفين، ذکر کاشفي را چنين مي­آورد: «و هو زبدة

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تحليل روش شناختي جواهرالتفسير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

دسته‌ها: دسته اصلی