دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

تاريخي ، ادبيات و کتابشناسي­ها اعم از شيعه و سني از او ياد شده است، براي اطلاع بيشتر از نظرات دانشمندان در مورد کاشفي به اختصار به برخي از اين ديده گاه­ها اشاره مي­شود:

2-1-7-1-غياث الدين خواندمير در خاتمه خلاصة الاخبارآمده است: «مولانا كمال الدين حسين واعظ  از اصناف علوم معقول و  انواع فنون محسوس و منقول فايده و بهره تمام  دارد  و حالا در ديار خراسان  مفسري  مانند آن  نمي­توان يافت. تفسير كلام الهي و معاني احاديث  حضرت  رسالت پناهي به  غايت پاكيزه  و مفهوم  ادا  مي­فرمود…»(خواندمير، 1372ه.ش، ص221و222).

خواند مير در اين قسمت در شرح احوال کاشفي، اورا آگاه به همه­ي علوم و فنون و هنر بي­مانند در خراسان دانسته و اشاره مي­کند که آثار و تأليفات بسياري دارد و بيشتر آنها را به نام امير امير عليشير نوائي نوشته است و طبق گفتة خواندمير، کاشفي مورد عنايت و توجه اين وزير قرار داشته است.

2-1-7-2- خوانساري در روضات الجنات مي­نويسد: «کان  جامعا للعلوم الدينية  عارفا بالمعارف اليقينية  كاشفا عن الاسرار العرفانية واقفا علي السرائر الافنانية، معلما في مضامير الغرائب من العلوم و مسلما في التفسير و الحديث و الرياضي و النجوم ، عادم  العديل (بي نظير)  في ارشاد الخلائق بحسن التقرير ..»(خوانساري،ج 3، ص 217).

بر اين اساس صاحب روضات الجنات، کاشفي را جامع علوم ديني، آشنا به معارف يقيني، کشف كننده ي رازهاي عرفاني، معلم در علوم غريبه واستاد  مسلم در تفسير و حديث و رياضي و نجوم دانسته که با بياني نيكو بي نظير در هدايت انسانها بوده.

2-1-7-3- رضا قلي خان هدايت در تذکرة رياض العارفين، ذکر کاشفي را چنين مي­آورد: «و هو زبدة

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تحليل روش شناختي جواهرالتفسير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…