دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی در قانون مجازات اسلامي 1392

– (قنبری، مجید،تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی و عمومی، تهران، ناشر نوآور، 1388):

موضوع جرم بزه تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی عبارتست از وجوه نقدی یا مطالبات یا حوالجات یا سهام و سایر اسناد و اوراق بهادار یا سایر اموال متعلق به هر یک از دستگاه های مذکور در ماده 598 قانون مجازات اسلامی یا اموال متعلق به سایراشخاص(حقیقی یا حقوقی خصوصی) که نزد دستگاه ها و کارکنان آنها بر حسب وظایف قانونی سپرده شده اند. بنابر تعریف عام اموال شامل اموال مادی، حقوق مالی(مثل مطالبات)، اسناد مشخص کننده اموال و حقوق مالی، اسناد در وجه حامل می شود.

4-(.قاسمی، پرویز و گل زاده، آزیتا،سیاست های ضد فساد در آسیا واقیانوسیه(ترجمه کتاب بانک توسعه آسیا)، تهران، ناشرمرکز پژوهش­های مجلس شورای اسلامی ،1389  ):

با بررسی تجربی و عینی بسیاری از موارد تصرف غیرقانونی و مشکل تبیین عناصر متشکله این جرم؛ عدم آگاهی کامل از قوانین و مقررات که لازمه ی انجام امور مالی، محاسباتی و مدیریتی در دستگاه های اجرایی به طور چشم گیری قابل لمس است، به طوری که اکثر مدیران، کارمندان و ذیحسابان دستگاه های اجرایی به دلیل فقد تخصص؛ آگاهی کاملی از قوانین و مقررات حاکم بر دستگاه های اجرایی مربوط ندارند که همین عامل باعث بروز جرائم مالی از جمله تصرف غیر قانونی در اموال و وجوه دولتی می شود. مطالعات نشان می دهد: «اجرای مقررات و مجموعه ی قوانین موجود به خودی خود برای ایجاد و تقویت رفتار اخلاقی در بخش دولتی کافی نیست. رهبری، راهنمایی شفاف و برنامه های آگاه سازی می توانند راه های پیشگیری مکمل مناسبی برای اجرای مقررات موجود باشد.»

-4جنبه جديد بودن و نوآوري در تحقيق

موضوع حاضر به دلیل بررسی اندک در حقوق جزای ایران و همچنین تصویب قانون مجازات اسلامی جدید و تغییرات زیاد علی الخصوص در مواد عمومی آن از دیدگاه حقوقی به نوبه خود نو و تازه می باشد و ارزش تحقیقی دارد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی در قانون مجازات اسلامي 1392

دسته‌ها: دسته اصلی