دانلود پایان نامه

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو SEO امروزه مهم تر از همیشه است. همانطور که می دانید برای حضور و بقا در دنیای کسب و کار  ,داشتن یک وب سایت اجتناب ناپذیر ا

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوSEO امروزه مهم تر از همیشه است. همانطور که می دانید برای حضور و بقا در دنیای کسب و کار  ,داشتن یک وب سایت اجتناب ناپذیر است،اما داشتن صفحات وب در بین میلیون ها میلیون صفحه وب بازخوردی به همراه ندارد.پس از راه اندازی وب سایتتان باید در فکر این باشید که بتوانید،وب سایتتان را از طریق موتورهای جستجو در معرض دید کاربران قرار دهید.

فعالان در بخش کسب و کارهای آنلاین، معتقد هستند،بالا بردن شمار بینندگان یک سایت لازمه موفقیت در دنیای وب و تجارت آنلاین است. این که سایت در چه حوزه ای فعالیت می کند،مهم نیست، آنچه اهمیت دارد این است که سایتی که به دنبال فروش کالا یا خدمات و کسب درآمد است، باید بیننده داشته باشد.

چرا باید سایت را با استانداردهای موتور های جستجو بهینه کنیم:

موتورهای جستجو به دنبال رضایت کاربران هستند،آنها به طور مستمر با بکارگیری الگوریتم های پیچیده و جدید سعی در شناخت سایت های مفید و پر محتوا هستند.تا با رنک دهی آنها به رسالتشان نسبت به اعتماد کاربران عمل کرده باشند.پس بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در واقع بهینه سازی وب سایت برای کاربرانمان است.

برخی از دلایل اهمیت موتورهای جستجو

  • کاربران، موتورهای جستجو را ورودی اصلی خود برای یافتن وب سایت ها مطرح می کنند.

  • تعداد غالب کاربران، هر روز جستجو می‌کنند و بیش‏تر این جستجوها به دنبال کالا یا خدمات است.

  • درصد زیادی از ترافیک هدفمند در اینترنت را موتورهای جستجو ایجاد می کنند.

اغلب کاربران دریافته اند که در بیشتر موارد ده رتبه اول نتایج جستجو می تواند آن‏ها را به هدفشان برساند.با توجه به اهمیت رنکینگ بالا هر چه سریعتر نسبت به بهینه سازی سایتتان اقدام کنید

 

سئو سایت مجموعه ای از تکنیک های خاص در کنار تجربه کارشناسان حرفه ایی است. و به سادگی امکان پذیر نمی باشد.  نیازمند دانش و مطالعه زیاد و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود قابل پیش‌بینی نیستند؛ وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود و بالا نگه داشتن رنک سایت مشتریان در این زمینه است.

سئو (SEO) مخفف واژه های Search Engine Optimization یا بهینه سازی موتورهای جستجو است. اما آیا چیزی بیش از این هم در این رابطه می توان گفت؟ این یک فعالیت به منظور بهینه سازی برای موتورهای جستجو است اما نه کاملا.

گوگل مدیران وب سایت ها را به استفاده از نظرات و علایق کاربران به جای استفاده و تصمیم گیری به صورت انفرادی در راستای ایجاد اهداف خود و رسیدن به آنها به منظور ارتقای سئو و تجربه کاربران ترغیب کرده است. 

در شرایطی که تصور می شود این تنها یک پیشنهاد از طرف گوگل است ما بر این باوریم که تمام هدف سئو را می توان در این خلاصه کرد که: سئو به معنی افزایش نگاه کلی و تجربه کاربری وب سایت خود در کنار افزایش لینک های ورودی به آن است و کاربران هدف اصلی وب سایت ها هستند نه موتورهای جستجو. 

تمرکز بر روی کاربران وب سایت می تواند منافع و اهداف بلند مدتی را تحت پوشش خود قرار دهد. تجربه هایی مثبت در وب سایت خود ایجاد کنید تا کاربر بخواهد دوباره برگردد، مطالب را به اشتراک گذارد و حتی یک لینک به سایت شما در سایت خود بدهد. بیایید به مفاهیم و مقدماتی از سئو بپردازیم که می توانند به بهتر شدن تجربه کاربری و افزایش ترافیک سایت شما کمک کنند.

مقدمات سئو چیست؟

قسمت های مختلفی وجود دارد که به سئو مربوط می شود اما جنبه های اصلی که می توان به راحتی در خاطر داشت به صورت زیر خلاصه می شود.  

  • متاداده ها
  • ساختار سایت
  • محتوا
  • لینک ها

ممکن است از خودتان بپرسید ” پس طراحی یا توسعه سایت چی؟ ” آنها اهمیتی ندارند؟

نگران نباشید درباره آنها هم در ادامه صحبت می کنیم اما اول به مقدمات سئو بپردازیم.

– متاداده ها

متاداده ها کدهایی هستند که کاربران ممکن است همیشه نبینند اما وجود آنها به موتورهای جستجو کمک می کند سایت را رتبه بندی کند و اطلاعات درست را در جستجو در کنار دیگر وب سایت ها نشان دهد.

متاداده شامل تگ های خاصی مانند Rich snippetها، تگ عنوان، تگ های توضیحات و نمودارهای باز است. این ها به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کنند تا بدانند صفحه در رابطه با چیست قبل از اینکه آنها بخواهند وارد سایت شوند.

Rich Snippets

این تگ ها با هدف جلب توجه کاربران به نتایج جستجو به صفحه اضافه می شوند. این ها با پرس و جوهای کاربران و نتایج جستجوهای قبلی کسب می شوند که معمولا به نرخ کلیک بالاتر و نرخ جستجو کمتر بستگی دارد.

به طور مثال، اگر یک کاربر درباره یک آلبوم موسیقی جستجو کند ممکن است لیستی از قطعات آن آلبوم و طول آنها را مشاهده کند و یا اگر درباره یک محصول خاص جستجو کند ممکن است رتبه بندی، قیمت و موجود بودن آن محصول را مشاهده کند.

سئو rich snipp

تگ عنوان و تگ های توضیحات

محتوایی که از قطعات کد گرفته شده و در نتایج صفحات جستجو به کاربران نمایش داده می شود. این ها همچنین به منظور افزایش نرخ های وابسته به کلیک و کمک به کاربران برای درک بهتر محتوای صفحه ها قبل از ورود به سایت استفاده می شود. 

تگ عنوان در جستجوی گوگل

Open-Graph فیس بوک 

Open-Graph فیس بوک رخداد کامل یک پست را زمانی که به اشتراک گذاشته می شود نمایش می دهد. در واقع، این ویژگی به مدیران وب سایت اجازه می دهد تا بدانند یک صفحه در خارج از فیس بود زمانی که به اشتراک گذاشته می شود چگونه نشان داده می شود.

متا تگ های مختلفی برای تنظیم چگونگی نمایش اطلاعات در زمان اشتراک پیشنهاد می شود. این ویژگی برای توییتر هم وجود دارد.

ساختار سایت

معماری سایت یا معماری داده ها آخرین گروه در جدول تناوبی موفقیت در سئو می باشد، اما در عین حال بسیار مهم است. داشتن یک ساختار خوب از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که به کاربران و همچنین ربات های موتورهای جستجو اجازه می دهد تا به راحتی در سایت شما پیمایش انجام دهند. اضافه کردن  URL های قابل درک که بتوانند محتوای اصلی را معرفی کنند در این روش بسیار مهم است. عناصر کلیدی که باید در برنامه ریزی یک ساختار سایت به آنها توجه کنید عبارتند از:

– استفاده از کلمات در URL ها

– ساخت یک ساختار مبتنی بر دایرکتوری ساده

– ایجاد یک نسخه URL برای دسترسی به محتوا

– سرعت سایت

محتوای منصر به فرد، با کیفیت

یک قانون که باید همواره در تولید محتوا به آن توجه کرد تولید محتوای با ارزش است. هر محتوایی که بدون ارزش تولید شود هدفی ندارد. اما ارزش چگونه سنجیده می شود؟ ارزش را می توان با توجه به ترافیک ورودی سایت و همچنین زمان سپری شده در صفحه سنجید. اما مهم تر از این، بازخورد کاربران پس از خواندن محتوای شماست. این دلیل اصلی استراتژی تولید محتواست.

آیا صفحه را به اشتراک گذاشته اند؟ نظر داده اند؟ دیدگاه خود را با دیگران در میان گذاشته اند؟ اینها راه های بهتر برای اندازه گیری ارزش هاست.

پرهیز از محتوای تکراری

از محتوای خاصی استفاده کنید که در صفحات دیگر وجود نداشته باشند. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که موتورهای جستجو تمایلی به رتبه بندی دو یا سه سایت در کنار یکدیگر نیستند اگر اطلاعات مشترکی را ارائه دهند.

زمانی که موتورهای جستجو دنبال محتوای خاصی می گردند، آنها توجه زیادی به منوها، تبلیغات های کناری و فوتر وب سایت نمی کنند و تنها به محتوای اصلی صفحه ها نگاه می کنند. پس همیشه از خود بپرسید که آیا موضوع شما واقعا منحصر به فرد است یا خیر؟

راه های اندکی که می توانید به صورت دستی کنترل کنید که یک محتوای از کیفیت خوبی برخوردار است یا خیر مراجعه به نویسنده و معتبر بودن آن شخص می باشد و یا اینکه خطایی در متن وجود دارد یا خیر و یا کاملا به صورت یک طرفه نباشد و جنبه های مختلفی را پوشش دهد.