دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جرم نشر اکاذیب سایبری در حقوق کیفری ایران

اهداف تحقيق

  • بررسی وشناخت مصداق های جرم نشر اکاذیب سایبری .
  • بررسی نحوه و چگونگی مجازات محکومین به جرم نشر اکاذیب سایبری و رابطه جرم با شدت مجازات .

 

8- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات

 

-تعریف جرم

جرم در لغت به معناي «گناه» آمده است. و در اصطلاح، علي رغم تعاريف زيادي كه از جرم شده هنوز هم اين موفقيّت بدست نيامده تا از جرم، آنچنان تعريفي به عمل آيد كه مورد قبول همگان قرار گيرد و در زمان و مكان واجد ارزش باشد و دليل اين امر نيز اين است كه پديدۀ جرم بر حسب دانشمندان و محققان داراي مباني و صور گوناگون بوده، به سخني ديگر، آنچه كه از نظر يكي جرم محسوب مي‌شود بر حسب ديگري نه تنها ممكن است عنوان جرم به خود نگيرد، بلكه امكان دارد كه حتي عملي پسنديده به شمار آيد(شامبياتي، هوشنگ، حقوق جزاي عمومي، تهران، نشر ژوبين، آذر 84، چاپ دوازدهم، ج اول، ص 213   ).

تعریف نشر و اشاعه اکاذیب

انتشار و اشاعه با سوء نیت اخبار دروغ و وقایع خلاف به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی را نشر اکاذیب گویند. به عبارت دیگر، مقصود از اشاعه اکاذیب آن است که مرتکب مطالب و کارهایی را که می داند حقیقت ندارد، عامداً علیه شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی شایع و اظهار کند و بدون این که اعمال معینی را به افراد معینی نسبت دهد، اخبار یا مطالب بی اساس و دروغ را بیان کند(شکری، رضا و قادر، سیروس، قانون مجازات اسلامی در نظم کنونی، جعفری لنگرودی، ترمینولوژی حقوق).

تعریف رایانه

رایانه وسیله ای الکترو مکانیکی است که با توجه به نیاز انسان قابل برنامه ریزی می باشد و توانایی انجام محاسبه و مقایسه را در اختیار دارد . بخش های اصلی یک کامپیوتر بخش ورودی این بخش از وسایل و تجهیزاتی تشکیل شده که با کمک آنها می توان دستورات وداده ها را وارد کامپیوتر کرد (مرزبان، محمد حسین ، رایانه در فرهنگ و ادب فارسی، ص12، رشد،1386).

9- روش تحقیق

برای انجام این تحقیق منابع شامل کتب ، مقالات ، ومجلات درزمینه های حقوق و همچنین منابع فقهی معتبر شناسائی وتهیه ودراین راستا کلیه منابع موجودکتابخانه های دردسترس بررسی می گرددوعلاوه برآن بامصاحبه حضوری ازنظرات کارشناسان ذیربط بهره برداری می شود.

اسناد و قوانین حقوقی مربوط به بحث نشر اکاذیب در جرایم رایانه ای و منابع فقهی موجود در کشور جمهوری اسلامی ایران مورد استفاده قرار گرفته است.

روش تجزيه و تحليل داده ها از طريق روش تحليلي استنباطي است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:جرم نشر اکاذیب سایبری در حقوق کیفری ایران

دسته‌ها: دسته اصلی