دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : پایان نامه استفاده ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد  t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن Kdm5d(Smcy

 

دادند.آلبومین نیز با خنثی نمودن پراکسیداسیون لیپیدها مانع از آسیب به غشای پلاسمایی اسپرم و DNA می­شود(Twigg et al., 1998).

(GSH-Red)، GSSG اکسيد شده را بهGSH احيا مي­نمايد(Gavella, M, et al 1992; Meybodi, A, et al, 2012).

پیرو نتایج بدست آمده،درمان بیماران آستنواسپرمیا با آنتی­اکسیدان­ها سبب بهبود کیفیت اسپرم در روش­های کمک باروری از جملهIVF می­شود(Mozdarani & Meybodi, 2004).

ويتامين E آنتي­اکسيدان اصلی­درغشاي اسپرم مي­باشد و ظاهرا اثر وابسته به دوز دارد. نحوه­ی عملکرد اين ويتامين به صورت شکننده­ی زنجیره اکسیداسیون است و در حقیقت رباينده رادیکال­های آزاد، سوپراکسيد، پراکسیدهیدروژن و هيدروکسيل می­باشد.

ویتامین C نیز یکی ازآنتی­اکسیدان­های موجود در مایع منی است که رادیکال­های آزاد را خنثی می­کند، همچنین از آسیب­های ایجاد شده در DNA توسط H2O2 جلوگیری می­کند.

آنتي­اکسيدان­هايي چون ويتامين E و C، گلوتاتيون،N –استيل سيستئين،SOD  ،کاتالاز، آلبومين، تائورين و هيپوتائورين مانع مرگ و مير اسپرم مي­شوند(Choudhary et al., 2010).

1-3-     ژنتیک و ناباروری مردان

در سال 1970 نقشه کروموزوم Y و ارتباط اسپرماتوژنز با بازوی بلند کروموزوم Y مشخص شد. بخش عمده­ای از ناباروری مردان دارای علل ژنتیکی است. در روی بازوی بلند کروموزوم Y ناحیه­ای بنام AZF[1] قرار دارد که دارای سه بخش  AZFa، AZFb، AZFc است و ژن­های مهمی در این نواحی وجود دارند. حذف هر کدام از این ژن­ها، در روند تولید اسپرم تاثیرگذار است و از دلایل اصلی در ناباروی مردان می­باشد(Painter, 1921; Skaletsky et al., 2003; Stern, 1957).

اسپرماتوژنز باشد. این ژن علیرغم نقش­هایی که به طور ویژه در سلول زایای مردانه ایفا می­کند، در همه بافت­ها بیان می­شود(Akimoto et al., 2008; Kent-First et al., 1996).

[1]Azoospermia Factor

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه استفاده ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن Kdm5d(Smcy

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه استفاده ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن Kdm5d(Smcy

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه کارشناسی ارشد استفاده ازماده ترت بوتیل هیدروپراکساید t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن (Kdm5d(Smcy

دسته‌ها: دسته اصلی