دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

 

برجسته در یک شغل می باشد. (کلمپ[1]، 1980) اشکال دیگر این تعریف به این می پردازند که این ویژگی­ها چه می­توانند باشند. به عنوان مثال این ویژگی هاي اساسی ممکن است انگیزه، مهارت، تصور یا نقش اجتماعی باشند. (بویاتزیس[2]، 1982)

این تعاریف بر این دلالت دارند که شایستگی متشکل از ویژگی هاي بسیاري است که ما آن ها را در رفتار افراد جستجو می­کنیم. به عنوان مثال مهارت مراوده نشان می­دهد که یک نفر تا چه اندازه در مذاکرات، نفوذ در دیگران و کارکردن با گروه مؤثر عمل می­کند. شایستگی هاي رفتاري آن رفتارهایی را توصیف می­نمایند که عمل کنندگان مؤثر یا برجسته با استفاده از انگیزه، مهارت، توانایی و … براي انجام وظایف شغلی از خود بروز می­دهند و بروندادهاي شغلی مناسبی را ارائه می­کنند. علاوه بر انگیزه ها، توانایی­ها و مهارتها، ارزش ها نیز بر رفتار فرد مؤثرند. بسیاري از سازمان­ها ارزش­هایی را که باید به کارکنان خود توصیه نمایند تعریف کرده­اند و برخی نیز آن­ها را در چارچوب شایستگی­هاي سازمانشان وارد نموده­اند.

در ادبیات مربوط به صلاحیت و شایستگی­هاي مدیریتی، سه رویکرد عمده را می توان معرفی نمود:

  • رویکرد رفتاري: این رویکرد صلاحیت هاي مورد نظر را براساس اصطلاحات رفتاري معرفی می کند و عمدتاً به معرفی نوعی از رفتارها که با عملکرد عالی ارتباط دارند، می پردازد.
  • رویکرد استاندارد: این رویکرد براساس تجزیه و تحلیل کارکردي شغل یا پست، به معرفی حداقل استانداردهاي عملکرد در پست هاي مدیریتی جهت تضمین معین در نتایج شغل، می پردازد.
  • رویکرد موقعیتی(اقتضایی): اگر چه این رویکرد تا حد زیادي همانند رویکرد رفتاري است، اما تمرکز عمده این رویکرد بررسی این موضوع است که آیا عوامل موقعیتی بر صلاحیت هاي فردي مورد نیاز براي عملکرد عالی اثر می­گذارند یا خیر؟

به غير از شايستگي­هاي مديريتي، شايستگي­هاي ديگري نيز تعريف شده است از جمله: شايستگي­هاي ذهني (شامل : تجزيه و تحليل ، قضاوت، سازماندهي و برنامه ريزي)  شايستگي­هاي بين فردي يا تعاملي  (شامل: مديريت كاركنان، متقاعد سازي، قاطعيت، ارتباطات شفاهي و حساسيت هاي فردي) شايستگي های نتيجه­گرايي[1]. Klemp

[2]. Boyatzis

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد مدیریت مالی: بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع / وصول مطالبات بانک کشاورزی

دسته‌ها: دسته اصلی