دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

ی

براي او آثار و کتاب هاي فراواني ذکر شده که در جاي خود به آن­ها اشاره خواهد گشت اما از بين اين آثار، کتاب «روضة الشهداء» که در ذکر و ياد اهل بيت(ع) نوشته شده و ظاهراً نام «روضه خواني» نيز از اين کتاب گرفته شده(قمي، 1385ه.ش، ص 228)، از شهرت خاصي برخوردار است. وي بيشتر با اين کتاب شناخته شده است، هر چند که ساير کتاب­ها و مخصوصاً تفاسيرش اهميت و جايگاه خود را دارند.

يکي از کارهاي مهمي که توسط کاشفي انجام مي­شد، وعظ و نصيحت مردم بود که در روزهاي مشخصي به آن مي­پرداخت و جمعيت زيادي هم در جلسه­هاي وعظ او شرکت مي­کردند، از جمله ويژگي­هاي خطابه­هاي ملاحسين، بيان آيات قرآن و احاديث پيامبر(صلي الله عليه و آله) با آهنگ و صوت زيبا و دلنشين بوده است(ر.ك: خواند مير، 1362ه.ش.، ج4، ص ، 345).

واعظ سبزواري از همان قرن نهم هجري تا به امروز در بين تراجم نويسان و تذکره نويسان به القاب و عناوين متنوع و گوناگوني مشهور گشته که هر يک از اين عناوين بيانگر اين شخصيت بوده و گوياي ارزش و جايگاه علمي وي در جهان اسلام هستند. از دانشمندان هم عصر کاشفي غياث الدين خواند مير و امير عليشير نوائي احوال او را شرح داده اند و در زمان­هاي بعد افرادي چون: حاجي خليفه، آقا بزرگ تهراني و رضا قلي خان هدايت، به معرفي او پرداخته­اند.

برخي از اين عنوان­ها که در واقع توصيف­گر شخصيت وي هستند عبارتند از: حافظ، خبير، واعظ، شاعر، متبحر، جامع علوم ديني، کاشف اسرار عرفاني، جَفري، اعدادي، حروفي و …(3)

حافظ در اصطلاحات حديثي به شخصي گفته مي­شودکه: «بر احاديث رسول اكرم(صلي الله عليه و آله) احاطه داشته باشد و موارد اتفاق و اختلاف آن را بداند و به احوال راويان و طبقات مشايخ حديث كاملا مطلع باشد»(مدير شانه چي، 1384ه.ش.، ص53). احتمالاً منظور از استفاده­ي اين وصف براي کاشفي نيز همين معنا باشد.

«جَفر» علمي است که در آن از حرف، از آن جهت كه بناء مستقل به دلالت است بحث مي شود و با استفاده از حروف، به پيش بيني حوادث و وقايع مي پردازند؛ ک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تحليل روش شناختي جواهرالتفسير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…