دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

۲. انجام پيش پردازش بر روي داده‌هاي جديد، براي آنکه بتوان آنها را با مدل‌هاي موجود در موتور آناليزگر بررسي کرد. در تشخيص سوء استفاده اين کار با تبديل اطلاعات به فرمت مورد‌نظر انجام مي‌شود و در تشخيص ناهنجاري اين کار با تعديل نشانه‌ها و مشخصات رفتاري کاربران و سيستم انجام مي‌شود.

۳. عمل آناليز بر روي اطلاعات پيش پردازش شده انجام مي‌شود. اين کار با مقايسه نشانه‌ها و نشانه‌هاي ذخيره شده از قبل در موتور آناليزگر انجام مي‌شود.

  • بازگشت و اصلاح

در اين فاز که به موازات فاز قبل پيش مي‌رود، عمل اصلاحي بر روي موتور آناليزگر صورت مي‌گيرد. در حالت تشخيص سوء استفاده اين کار با به روز درآوردن الگوها و نشانه‌هاي حملات انجام مي‌شود و در تشخيص ناهنجاري مشخصات ساخته شده از رفتار کاربران و سيستم به روز درآورده مي شود.

با توجه به آنکه روش‌هاي تشخيص نفوذ به دو دسته کلي تشخيص سوء استفاده و تشخيص ناهنجاري تقسيم مي‌شوند، در هر يک از تکنيک‌هاي مشخصي به منظور تشخيص نفوذ استفاده مي‌شود. در اين بخش تکنيک‌هاي استفاده شده در هر يک شرح داده مي شود.

2-1-10 تکنيک هاي پاسخ

پاسخ‌هايي كه سيستم‌هاي تشخيص نفوذ مي‌توانند داشته باشند به دو دسته كلي فعال و غيرفعال دسته بندي مي‌شوند. درحالت فعال براي مثال مي‌توان جلوي حمله را گرفت و يا سيستم را بلاك كرد. در حالت غيرفعال، سيستم مشكلات را ذخيره و آنها را گزارش مي‌دهد. در يك سيستم هر دو نوع مي‌تواند همزمان وجود داشته باشد. يكي از بخش‌هاي مهم هرسيستم تشخيص نفوذ اين است كه تشخيص دهد چه نوع حمله‌اي صورت گرفته و متناسب با آن حمله چه پاسخي بايدداده شود.

 

 

ب- پاسخ غيرفعال[1]

در روش غيرفعال تنها اطلاعاتي که جهت فرآیند تشخیص نفوذ لازم است،  براي کاربر فراهم مي‌شود و ساير اعمال به عهده کاربر گذاشته مي‌شود که چه تصميمي بگيرد. از اين روش بيشتر در سيستم‌هاي اوليه

[1] Passive response

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی