دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

– یک مکانیزم تصدیق جدید را در پروتکل مسیریابی AODV ارائه شده است.  که این مکانیزم از ترکیب تابع درهم سازی [1] ، پیام کدهای تصدیق (MAC) و شبه تابع تصادفی (PRF) ایجاد شده است و برای اجتناب از حمله‌ سیاهچاله بکار می‌رود.[18]

7- راه حلی برای جلوگیری از حمله‌ی سیاهچاله در شبکه‌های موردی متحرک[2] مبتنی بر پروتکل مسیر‌یابی AODV ارائه داده‌اند.  در این راه حل گره مبدأ تا رسیدن همه پاسخ‌ها، جزئیات گام بعدی منتظر می‌ماند .وقتی که بسته های پاسخ RREP را دریافت کرد شماره‌ی ترتیب و زمان بسته‌ها را در جدول پاسخ مسیر CRRT[3] ذخیره می‌کند.  بعد از ذخیره پاسخ‌های مسیر به محاسبه ارزش زمانی بسته‌های RREP  با استفاده از زمان دریافت اولین بسته  RREP ، می‌پردازد.  سپس جدول CRRT را برای یافتن گام‌های تکراری پیمایش می‌کند.   مسیری با گام‌های تکراری بعنوان یک مسیر امن در نظر گرفته می‌شود. اگر الگوریتم مسیری با گام‌های تکراری پیدا نکند آنگاه یک مسیر را بصورت تصادفی از میان جدول CRRT بر می‌گزیند. اشکال اصلی این راه حل هم در همین است که انتخاب تصادفی ریسک حمله سیاهچاله را بالا می‌برد [37].

8- در این روش پروتکل مسیریابی AODV  در شبکه های موردی متحرک بهبود یافته است و به آن SAODV گفته می شود، در این طرح  از کلمه‌ی رمز امنیتی برای عملیات مسیریابی و بروزرسانی جداول مسیریابی استفاده می‌شود[19].

9- به کمک چندین گره سیستم تشخیص نفوذ  در MANET از حمله‌ی سیاهچاله شناسایی و مقابله می‌شود. در این پروژه به گره های IDS تابع [4]ABM (مکانیزم آنتی سیاهچاله ) گفته می‌شود. که از تخمین میزان بدبینی در تفات‌های غیر عادی در پیام های مسیر یابی منتقل شده بین گره ها استفاده می‌کند.وقتی که میزان بدبینی بیشتر از از یک حد آستانه خاص باشد ، نزدیکترین گره IDS پیام بلوکه را بصورت پخش همگانی ارسال و به سایر گره ها اطلاع رسانی می‌کند و از آنها می‌خواهد که گره مخرب را بلوکه کنند[35].

 

[1] Hash

[2] MANET

[3] collect route reply table

[4] Anti-Blackhole Mechanism

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر