دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :یک تحلیلِ خودقومنگاشتی از یک کرمانجِ خراسانی

نقیضِ گارفینگل، از منظری ادبی، فقط یک آشنایی‌زداییِ فرمالیستیِ ساده و بامزه است. شکستنِ قواعدِ یک وضعیت، جامعه را به هم نمی‌ریزد، اما شکستنِ قواعدِ یک فرهنگ تبعاتی دارد و اصلا امکانِ آن محلِ بحث است. اولویت‌دادن به تجربه‌یِ زیسته است از جانبِ قانون. تجربه‌یِ زیسته است که بنا به آن، رئیس‌جمهورِ یک کشور، باید بومیِ آن کشور باشد. مطلعِ حاضر در علومِ انسانی، یک ابژه‌یِ استعماری است. این تئوری‌ها از تنِ من چه می‌خواهند؟ بالاخره قومیت هست یا قومیت نیست؟ طرفداران و مخالفانِ حضورِ قومیت در ایران باید به آرشیوِ خودقومنگاری‌ها رجوع کنند و پیش‌ازآن باید چنین آرشیوی را ایجاد کرد. اتواتنوگرافی‌ها می‌توانند جلوبگیرند از بسیاری توهماتِ تئوریک، که ناشی از فاصله‌یِ ناگزیرِ مردمنگارِ غیرِ بومی با مطلعینِ قومیِ بی‌زبانی است که بدترین کار برایِ مطالعه‌یِ آنها سرشکن‌کردنِ زندگیِ آنها به پرسش‌هایِ باز و بسته است. خودقومنگاری، آوردنِ تفاوت، و اندراجِ آن در امرِ آموزش است. خاصه در جامعه‌ای چندقومه، این خودقومنگاری‌ها و این تجاربِ زیسته اهمیتی دوچندان می‌یابند. برایِ به‌قولِ بل هوکز(1382)، « تبدیلِ دانشگاه به مکانی که تمامی جنبه‌های آموزش ما متاثر از تفاوت هایِ فرهنگی باشد»، برایِ تبدیلِ تحصیلات، به « تمرینِ آزادی». آمین!

 

1-   و اما خودِ خودقومنگاری

و اما اتواتنوگرافی. اتوبیوگرافی به‌علاوه‌یِ اتنوگرافی می‌شود خودقومنگاری، یا قومنگاریِ از رهگذرِ نفس: کلمه به‌لحاظِ ساختاری ترکیبی است از قوم ( ethno )،کنشِ نوشتن/ تجزیه و تحلیلِ فرهنگی (graphy)، به‌علاوه‌یِ پیشوندِ خود ( auto )[1]. الیس و بوچنر( 2000 )نیز در کتابِ خود نقطه‌یِ عزیمتِ مشابهی برایِ توضیحِ این روش برگزیده‌اند. آنان پیوستاری سه‌وجهی ارائه می‌دهند و خودقومنگارها را بسته به نقطه‌یِ تمرکزشان بر هر وجه از وجوهِ این پیوستار از هم متمایز می‌کنند. «

[1]  – به معنایی که در صفتِ فارسیِ « خودکرده» یا «خودکار» می بینیم. اینجا به حدیثِ نفس اشاره دارد. و اما فراموش نکنیم که عطف به هدفِ خودقومنگاشت که خلقِ فضایی دیالوژیک است،  خطر درافتادن به خودگرایی و مونولوگ اما همیشه وجود دارد. اتواتنوگرافی یک تکانه‌یِ خودمحورانه نیست، اما می تواند باشد.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک تحلیلِ خودقومنگاشتی از یک کرمانجِ خراسانی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی