دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

– واکنش جسمانی نسبت به فشارهای روانی

افراد به طور روزمره با تهاجم­هایی که ماهیت متفاوت دارند، با سرخوردگی­ها، تهدیدها و فقدان­هایی که می­توانند نتایج سهمگینی داشته باشند، مقابله می­کنند. احساس­هایی که بر اثر عوامل بیرونی تنیدگی برانگیخته می­شوند می­توانند «تعادل حیاتی» فرد را به مخاطره بیاندازد.

فرمانروایی شخصیت انسانی که روان تحلیلگران آن را «من» می­نامند، پایگاه تالیف و نظم دهی است؛ کنش اصلی «من»، حفظ تعادل بین دو نظام توحید یافته یعنی نظام فیزیولوژیکی و نظام روانی موجودات انسانی است؛ نظامهایی که به نوبۀ خود، در مجموعۀ پیچیده تر شخصیت، توحید یافته­اند. بنابراین پایگاه «من» به طور دایم، زیر فشار خواسته­های غریزی، نیازهای جسمانی و تهدیدها و خواسته­های مفرط ناشی از محیط برونی قرار دارد که باعث تنیدگی آن می شود. در مواردی که تهدیدها، ناکامی­ها و مشکلات افزایش می­یابند و به مرحلۀ مهاد فشار می­رسند، کشش­ها بیش از پیش پیچیدۀ «من» برای حفظ تعادل حیاتی وارد میدان می­شوند؛ این واکنش­ها به ترتیبی که در زیر می­آید، به هنگام شکست مکانیزم­های پاسخ دهی به تنیدگی(فشارهای روانی) به شکل های زیر بروز می­کنند:

الف) مکانیزم های نظم دهی سطح اول

یکی از نخستین نتایج شکست مکانیزم­های معمول نظم دهی، احساس بروز مشکلات در سطح مرکز فکری و مهار خویشتن است. در چنین مواردی به نظر می­رسد فرد در مهار کردن خویشتن ناتوان است و برای جبران و غلبه بر این ناتوانی، کوشش­هایی را در جهت حذف یا بازداری آن انجام می­دهد. وقتی باز خورد افراد در برابر دیگری، جنبۀ اخفاگرانه را احتیاط آمیز به خود می گیرد و به نظر می­رسد که در زیر نقاب قدرت، بازخورد سرسختانه­ای را اتخاذ کرده­اند یک فزون سرکوب­گری در کار است. حالت­های مراقبت، زود رنجی و عدم تمرکز که اغلب برانگیزاننده هستند.

حالت فزون هیجان­زدگی که بسیار شبیه حالت قبلی است، به طور وسیعی از تظاهرات مانند خنده­های هیستریکی، حمله­های خشم، رفتارهای غیر منطقی و زودرنجی که گاهی با افسردگی و فزون کشی­های بی­اختیار توأم­اند، پوشش می­دهد و به عنوان فرعی تبدیل یا جابجایی حمله­های پرخاشگرانه محسوب می­شود.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

دسته‌ها: دسته اصلی