دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

خبره عمل می‌کرد .  اين سيستم کردن امکاني براي ماموران امنيتي بود که بتوانند استفاده غيرمجاز از کامپيوترهاي [1]SBLC نيروي هوايي را تشخيص بدهند.

MIDAS

MIDAS[2] که توسط مرکز امنیت ملی[3] پياده سازي شد. در این سیستم اطلاعات جمع‌آوري و طبقه‌بندي مي‌شدند. سپس اين اطلاعات که هر طبقه نشان‌دهنده يک ارتباط بود با رفتار کاربران مقايسه مي‌شدند. با انجام اين مقايسه مي توانستند رفتارهاي غلط و رفتارهاي غيرمعمول را تشخيص دهند.  MIDAS   توسط زیان LISP مور استفاده قرار گرفته بود .در اين سيستم براي پردازش اطلاعات از روش‌هاي آماري و سيستم هاي خبره استفاده شده بود.

NSM

  [4] NSM توسط دانشگاه کالفرنيا پياده سازي شده است. اين سيستم را مي‌توان به عنوان اولين سيستم تشخيص نفوذ نام برد که از اطلاعات شبکه به عنوان منبع اطلاعات استفاده ‌کرده است. پيش از اين سيستم، ساير سيستم‌هاي تشخيص نفوذ عمل خود را بر اساس اطلاعات جمع آوري شده از سيستم عامل و يا لاگ[5]‌های برنامه‌ها، انجام مي‌دادند .

Wisdom and Sense

W&S  يک سيستم تشخيص ناهنجاري است که توسط يک گروه امنيتي پیاده سازی شده بود. این سیستم دومين قدم در پياده سازي سيستم‌هاي تشخيص نفوذ مبتني بر شبكه مي‌باشد. اين سيستم بر روي سيستم عامل یونیکس و براي ماشين هاي VAX/VMS پياده سازي شده بود. در W&S از سيستم‌هاي خبره مبتني بر قانون استفاده شده بود که از نظر عملکرد با سيستم هاي زمان خود متفاوت بود.

 

[1] Standard Base Level Computer

[2] Multics Intrusion Detection and Alerting System

[3] NCDC :National Computer Security Center

[4] Network System Monitor

[5] LOG

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

 

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی