دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

– تبیین فشارهای روانی از لحاظ روانشناختی

فشارهای روانی یک پدیدۀ جهانی است و خصیصۀ اصلی آن، اینست که تمامی ابعاد روانشناختی، جسمانی، خانوادگی و اجتماعی افراد آدمی را به میان می­کشد. تاکنون فشارهای روانی به منزلۀ «بیماری» جوامع پیشرفتۀ صنعتی مورد نظر قرار گرفته است؛ جوامعی که در آنها انسانِ محروم از ساختار مذهبی، خانوادگی و اجماعی مناسب، به منابع روانشناختی و جسمانی خود کاهش یافته و دیگر نمی­تواند به شیوه­ای رضایت­بخش، با خواسته­های روزمرۀ محیط خود و دگرگونی­های آن مقابله کند.

مفهوم فشارهای روانی، با در نظر گرفتن روابط پیچیده روان و تن، امکان نوآوری در قلمرو حقوقی و پذیرش دیدگاهی جدید دربارۀ انسان در جهان قرن بیست­و­یکم را فراهم خواهد کرد. بنابراین فشارهای روانی داری مراحل و خصوصیات ویژه­ای می­باشد که بررسی آن ضروری به نظر می­رسد.

 2- 1- 1- مراحل فشارهای روانی

برخلاف تصور عموم که همواره فشارهای عصبی را به مفهوم منفی در نظر می­گیرند، فشارهای عصبی همیشه بد مذموم نیست. البته یک شکل فشارهای عصبی که بار منفی دارد «دیسترس» نامیده می­شود که هنگام ناراحتی در ما ایجاد می­شود. اما فشار عصبی، حالت مثبت و خوشایندی هم دارد که به وسیلۀ موارد خوب ایجاد می­شود و «یوسترس» نام گرفته است.

در فاز منفی، فشارهای روانی، نامستعد هستیم به: خستگی، بی­حوصله­گی، کاهش دقت، بدبینی، بیماری، حوادث، عدم برقراری ارتباط مناسب و خلاقیت کم اما در فاز مثبت(استرس) منجر می­شود به نیروی زندگی، جدیت، خوشبینی، تمرکز فکری، روابط شخصی مناسب و افزایش خلاقیت واکنش فرد نسبت به تنیدگی بر حسب ویژگی­های وی و با توجه به منابعی که در این رویارویی در اختیار دارد، تغییر می­کند. منابع مالی، سطح تحصیلی، وضع سلام، ویژگی­های روانشناختی مانند هوش و حالات خلقی، خصیص­های فردی مهارت­ها و هم چنین سن و جنس در سطح اول قرار دارد. افزون بر این، منابع خانوادگی مانند انسجام، سازش پذیری، ارتباط و مهارت در حل مسأله و بالاخره حمایت­های اجتماعی را در سازش یافتگی با رویدادهای تنیدگی­زا مهم دانسته­اند. (دادستان، پریرخ. 1387. 19).

 

2- 1- 1- 1- مرحلۀ آگاهی دهنده یا اعلام خطر

 در این حالت تغییرات فیزیولوژیکی و روانی در انسان به وجود می­آید که مرحلۀ نخست یا اعلام خطر نامیده می­شود. در این مرحله مقاومت بدن برای آمادگی مبارزه با عامل استرس به اندکی پایین­تر از حد معمول کاهش می­یابد. وضعیتی که در آن عواطف و هیجان­ها، فرایند اندیشیدن و حالت­های بدن انسان کشش و سنگینی وارد می­آید، توانایی انسان در سازگاری با پیرامون به خطر می­افتد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…