دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

تشخيص نفوذ استفاده مي‌شده است. اين عمل به صورت هاي مختلفي مي‌تواند صورت بگيرد که دو روش از آنها عبارتند از:

1- توليد هشدار

در اين روش بعد از وقوع رخدادي هشداري توليد مي‌شود. براي هشدار دادن و اخطار دادن مي‌توان از کارهاي مختلفي استفاده کرد. براي مثال مي‌توان پيغام‌هايي بر روي صفحه نمايش ظاهر شود و يا آنکه زنگ هشدارهايي به صدا درآيد.

2- SNMP 

بسياري از سيستم‌هاي تشخيص نفوذ به صورتي طراحي شده اند که در کنار نرم افزارهاي شبکه‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در اين سيستم ها، سيستم تشخيص نفوذ مي‌تواند از امکانات مديريت شبکه بهره ببرد و هشدارهاي لازم را ارسال و نشان دهد. يکي از اين امکانات پروتکل SNMP است که مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.

2-2 شبکه‌های سیار

امروزه تمایل به استفاده از شبکه‌هاي سیار روز به روز در حال افزایش است. چون هر شخصی،هر جایی و در هر زمانی می‌تواند از آنها استفاده نماید. در سالهاي اخیر رشد شگرفی در فروش کامپیوترهاي قابل حمل بوجود آمده است. این کامپیوترهاي کوچک، به چندین گیگابایت حافظه روي دیسک، نمایشگر رنگی با کیفیت بالا و کارت‌هاي شبکه سیار مجهز هستند.علاوه بر این، این کامپیوترهاي کوچک می‌توانند چندین ساعت فقط با نیروي باتري کار کنند و کاربران آزادند به راحتی آنها را به هر طرف که می‌خواهند منتقل نمایند. زمانی که کاربران شروع به استفاده از کامپیوترهاي متحرك نمودند، به اشتراك گذاشتن اطلاعات بین عبارتی تک‌گامی[1] هستند و براي برقراري ارتباطات، هر گره با ایستگاه ثابت در همان سلول ارتباط برقرار می‌کند و مسیریابی، بین ایستگاه‌هاي ثابت انجام می‌شود و در پایان هم یک ایستگاه ثابت با گره مقصد، ارتباط برقرار می‌کند. بنابراین، ارتباطات سیار در شبکه‌هاي سلولی یک ارتباط تک‌گامی است. شکل2-1 یک شبکه سلولی و یک شبکه موردي سیار را نشان می‌دهد. در این شکلBS به معنی ایستگاه ثابت است.

[1] Single Hop

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی