دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

همه‌ی گره‌های مخرب است که همگی به نحوی سعی خواهند کرد تا با انحراف فرآیند مسیریابی، خود را در میان جریان‌های ارسال داده قرار داده و مانع رسیدن بسته‌ها به مقصد گردند.در ادامه‌ی این تحقیق گره‌های پرکاربرد و بیش فعال را گره کاندید می‌نماییم.

فرآیند شناسایی گره‌های کاندید شامل مراحل زیر می‌باشد:

1- گره IDS  بعنوان یک گره فرستنده ظاهر شده و چندین پیام کشف مسیر RREQ جعلی را با مبدأ یکسان و مقصدهای متفاوت بصورت چند پخشی برای کشف مسیرهای متفاوت(مانند: RI,R2….Rn) به همه‌ی گره‌های در دسترس خود ارسال می‌کند و منتظر بسته‌های پاسخ RREP همه‌مسیر ها می‌ماند .

2- بعد از اتمام مدت انتظار که برابر با مدت زمان مجاز شبکه[1] می‌باشد، به بررسی پیام های پاسخ رسیده می‌پردازد. در ادامه بکمک الگوریتم‌های انتخاب کوتاهترین مسیر، مسیر‌های بهینه را برای تمام مسیرهای درخواست شده، انتخاب می‌کند. (مانند: S1,S2…..Sn)

دلیل انتخاب کوتاهترین مسیر‌ها این است که؛ همه‌ی گره‌های مخرب با دستکاری‌های غیر مجاز ( مانند صفر کردن شمارنده‌ی گام وغیره) سعی خواهند کرد که جریان مسیریابی را به انحراف کشانده و فرستنده را قانع کنند که مسیر عبوری از آنها کوتاهترین مسیر بوده  تا از این طریق خرابکاری های مورد نظرشان را بر داده‌های ارسالی اعمال نمایند.

3-  جدول محاسبخ میزان مشارکت ( جدول 3 -1)  ایجاد خواهد کرد. اولین ستون شامل لیست همه‌ی گره‌هایی است که در  کوتاهترین مسیرها شرکت داشته‌اند . ستون‌های بعدی شامل شناسه مسیرهای انتخابی است . و ستون آخر ، بیشینه میزان مشارکت هر گره در تمام مسیر‌های انتخابی است.

 

 

دلیل در نظر گرفتن گره‌های پرکاربرد  با میزان مشارکت بیش از نصف کل مسیرهای ایجاد شده این است که ؛اول اینکه مهم است که کارایی و راندمان  بیش از 50% برای شبکه مورد نظر حاصل شود و از آنجا که در بیشتر از 50% مسیر های ایجاد شده این گره ها حظور داشتند ، لذا صحت و سلامت این گره‌ها با ارزش خواهد بود . دوم اینکه ؛ ذاتا گره‌های مخرب سعی دارند در جریان‌های مسیریابی با دستکاری‌های غیر مجاز در فرآیند مسیریابی ، خود را جزو این دسته از گره‌ها قرار دهند .

[1] Time Out

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی