دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

تفاوت در ميزان فرانشيز پرداختي سازمان ها، نحوه ارائه خدمات، ميزان و نوع پراكنش مراكز تحت پوشش و امكانات تحت اختيارشان به قدري زياد بوده كه فكر و توجه همگان را در جهت ايجاد نظام يكپارچه بيمه در كشور به خود مشغول ساخته است.[1]

سازمان بیمه واحد از مهمترین مقوله های اصلی اقتصاد در کشور می باشد که در حال حاضر زمان مشخصی برای اجرایی شدن این مقوله متصور نیست، لیکن آنچه در این راستا مشخص گردیده این است که طرح مذکور باید به تدریج و طی برنامه ای مدون مطابق با برنامه ریزیهای دقیق در کشور عملیاتی و اجرایی گردد.

البته بايد توجه داشت كه تجمیع این صندوق ها دریک سازمان به معنای از بین رفتن استقلال آنها نیست. تجمیع صندوق های بیمه ای به منظور برخورداری از یک نظام مدیریت واحد و بر اساس نگاه عدالت گونه به تمامی آحاد مردم برای بهره مندی از مزایای بیمه صورت می گیرد و باید در نظر گرفت دارایی و ثروت هر صندوق بیمه ای در همان صندوق محفوظ خواهد ماند. تغییر اساسنامه صندوق های بیمه ای و تجمیع این صندوق ها، می تواند براساس نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی و قانون مصوب مجلس صورت بگیرد.

امیدواریم پس از انجام بررسی‌های لازم و با ارائه طرح نهایی بتوانیم دغدغه‌های آحاد جامعه را کاهش داده و خدمات یکسان و مطلوبی را برای این افراد در زمینه های مختلف فراهم آوریم. مهمترین پیامد اجرا این طرح ارائه خدمات یکسان به بیمه شدگان و جلوگیری از به هدر رفتن منابع در نظام بیمه ای کشور است.

به نظر عاقلانه‌ترین راه، تجمیع همه بیمه‌هاست تا دیگر تبعیضی میان بیمه‌ شده‌ها وجود نداشته باشد. قطعا با تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای برای هیچ کس نارضایتی بوجود نخواهد آمد، تمام آحاد جامعه از اجرای این قانون خوشحال خواهند شد حتی کسانی ‌که هم‌اکنون تحت پوشش بیمه‌های خوبی هستند، زیرا عده‌ای از خدمات بیمه‌ای خوب برخوردارند اما بخشی دیگر خدمات کامل دریافت نمی‌کنند، در صورت اجرای قانون تجمیع صندوق‌های بیمه، هیچ حقی از هیچ کس ضایع نخواهد شد.

 لذا به نظر می رسد تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای تنها راه ساماندهی و پاسخگو کردن بیمه‌هاست، هم‌اکنون وجود بیمه‌های مختلف باعث بروز یکسری مشکلات و نارضایتی میان افراد شاغل در بخش‌های مختلف شده است، هم‌اکنون عده‌ای از بیمه‌های خوب استفاده می‌کنند که هیچ حرفی نیست چراکه همه حق دارند از بیمه مناسب استفاده کنند، اما دیگرانی که خدمات بیمه‌ای ناقصی دریافت می‌کنند هم باید از خدمات بیمه‌ای کامل برخوردار شوند. لذا با اجرای قانون تجمیع صندوق‌های بیمه‌ قرار نیست کسانی که از خدمات بیمه‌ای مطلوب برخوردار بودند از این خدمات محروم شوند، بلکه به این معناست که در وضعیت بیمه

[1]– روزنامه ایران، شماره 4732، تاریخ 5/12/1389، ص 12.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

يکسان سازی انواع بيمه در راستای برابری حقوق شهروندان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی