دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی اثر بخشی ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامی و کیفیت زندگی جوانان

رضايت، شادي، خرسندي و توانايي فايق آمدن برمشکلات بروز مي‌کند. در واقع کيفيت زندگي به وسيله فرد ارزيابي و توصيف مي‌شود. کيفيت زندگي مفهومي وسيع‌تر از سلامتي است (عبدالهي و محمدپور، 1385). شاخص‌هاي کيفيت زندگي عبارت است از:1- سلامت روان،  2- سلامت بدن، 3- زندگي مناسب خانوادگي، 4- زندگي مناسب اجتماعي، 5- آب و هوا و فضاي مناسب، 6- امنيت شغلي، 7- دارا بودن آزادي، 8- برابری جنسیتی9-امنيت و ثبات سياسي(هاجیران2006).

خوارزمي (1386) عنوان مي کند که کيفيت زندگي بيش از هر چيزي، امري نسبي است و برداشت افراد درباره کيفيت زندگيشان با يکديگر يکسان نيست.

کيفيت زندگي عمومي، داراي چهار بخش است :1- مهارت‌هاي فردي (فرد در حيطه سلامت خود و استفاده مناسب از زمان و رفتارهاي اجتماعي، تا چه اندازه مخرب عمل مي کند) که از طريق استانداردهاي اجتماعي، مورد قضاوت قرار مي‌گيرد 2- کيفيت محيطي، که از طريق معيارهاي شخصي، از قبيل آب و هوا و کيفيت مسکن مورد قضاوت قرار مي‌گيرد 3- کيفيت زندگي درک شده، که کاملاً ذهني بوده و منعکس کننده ارزيابي خود فرد از سلامتي را دربرمي‌گيرد. و تعامل مفاهيمي چون افسردگي، وضعيت عواطف مثبت و منفي و رضايت کلي از زندگي است (هارپر2000).

 

از بهزيستي ذهني تا کيفيت زندگي

يکي از نقاط قوت مفهوم بهزيستي ذهني، اين است که به شادي و رضايت اززندگي افراد توجه زيادي نشان مي دهد. اما بايد توجه داشت، که ابعاد بسيار زيادي وجود دارد که مي تواند در ارتباط با شادي و رضايت از زندگي و درکل کيفيت زندگي بررسي شود. مفاهيمي مانند تغذيه سالم، محيط امن و آرام، زندگي سالم و طولاني؛ که همگي از اجزاء کيفيت زندگي عمومي هستند. بنابراين در بررسي مفهوم کيفيت زندگي، بايد همواره نگاهمان به مفاهيم شخصي افراد باشد؛ در مورد اين که چه چيزي براي کيفيت زندگي آنان مفيد است (فيليپس، 2006).


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي اثر بخشي ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامي و کيفيت زندگي جوانان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی