دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تاثیر شیوه های مالی بر میزان سودآوری شرکت های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار تهران

2-27 خلاصه و جمع بندی فصل

تصمیمات مربوط به تامین مالی مورد نیاز شرکت ها، از مهمترین تصمیمات  مدیریت مالی است. اهمیت این تصمیم وآثار آن بر ساختار مالی موسسه و در نهایت منافع سرمایه گذاران به حدی است که این گونه تصمیمات را از نوع تصمیمات راهبردی تعریف می کنند. شرکت ها روشهای تامین مالی مختلفی را می توانند استفاده کنند. تا به اتخاذ تصمیم بهینه ای در این مورد بپردازند که با توجه به موضوع تحقیق حاضر در این فصل به آنها پرداخته شده است.

در بخش اول این فصل به بیان ادبیات تامین مالی شامل تامین مالی شرکت ها، روشهای تامین مالی شرکت ها شامل کوتاه مدت ( اعتبارات تجارت، وام های بانکی کوتاه مدت و اسناد تجاری) و تامین مالی بلند مدت ( وام بلند مدت، اجاره های بلند مدت) پرداخته شده است. در ادامه به معرفی اوراق قرضه به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی جهانی پرداخته شده که در آن تعریف و خصوصیات اوراق قرضه بیان شده است.

در ادامه سهام عادی، سهام ممتاز و انواع آنها بعنوان ابزارهای دیگر تامین مالی معرفی شده و در نهایت به بررسی سود انباشته به عنوان منبع داخلی تامین مالی پرداخته است. در قسمت دوم این فصل به بحث سودآوری صنایع اعم از قیمت سهام شرکت ها و سود خالص سالانه و همچنین سیاست تقسیم سود شرکت های نفتیپذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران پرداخته شده است.

3-1 مقدمه

هدف تمامی علوم، شناخت و درک دنیای پیرامون ما است. به منظور آگاهی از مسائل و مشکلات دنیای اجتماعی، روش­های علمی تغییرات قابل ملاحظه­ای پیدا کرده­اند. این روندها و حرکت­ها سبب شده است که برای بررسی رشته­های مختلف بیشتری از روش علمی استفاده شود. منظور ارزش علمی همه راه­ها و شیوه­هایی است که پژوهشگر را از هر لحاظ مصون بدارد و امکان رسیدن به حقیقت را برای وی فراهم سازد (دلاور، 1376).

یکی از ویژگی­های تحقیق علمی که هدف آن حقیقت­یابی می­باشد، استفاده از یک روش تحقیق مناسب می­باشد و انتخاب روش تحقیق مناسب به هدف­ها و ماهیت موضوع مورد تحقیق و امکانات اجرایی بستگی دارد و هدف از تحقیق دسترسی دقیق و آسان به پاسخ پرسش­های تحقیق است (خاکی، 1379، صص 143-142).

3-2 روش تحقیق

یکی از روش­های انجام تحقیقات علمی، روش تحقیق توصیفی می­باشد که هدف آنها توصیف کردن شرایط با پدیده­های مورد نظر می­باشد که شامل جمع­آوری اطلاعات برای ازمون فرضیه­ها یا پاسخ به سؤالات مربوط به تحقیق می­باشد. در اینگونه تحقیقات، محقق بدون اینکه دخالتی در آنچه را که هست انجام دهد، نتایج عینی از موقعیت پدیده­ها یا شاخصه­ها گزارش می­دهد و با استفاده از روش­های گوناگون به توصیف آن پرداخته می­شود.

در واقع تحقیق توصیفی را می­توان به زیر گروه­های پیمایشی، همبستگی و رویدادی (علمی مقایسه­ای) طبقه­بندی کرد. در تحقیق پیمایشی پاسخ پرسشنامه­ها مصاحبه­ها در یک نمونه تعیین شده، جمع­آوری و تجزیه و تحلیل می­گردد و سپس پیشنهادهای لازم براساس نمونه اندازه­گیری شده و به جامعه مورد نظر تعمیم داده می­شود (دلاور، 1380).

این تحقیق با لحاظ ماهیت موضوع و روش از نوع تحقیقات توصیفی – همبستگی بوده و برای اندازه گیری میزان ارتباط (در صورت وجود) بین دو متغییر یا تعدادی ارقام که مبین اطلاعاتی باشد بکار

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي تاثیر شیوه های مالی بر میزان سودآوری شرکت های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر