دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده دراداره کل پست استان آذربایجان شرقی

همكاران، اعضاي خانواده و آشنايان كمك مي كند و درهاي جمعيت، درستي و محبت را رويمان مي گشايد. به اين حالت در روانشناسي « بلوغ فكري يا پختگي» مي گويند.

هيجاني مفهومي قابل يادگيري است. برخلاف بهره هوشي(IQ) كه در طول زندگي سطح آن تقريباً ثابت و ايستا بوده، هوش هيجاني قابل توسعه و رشد است (آقايار و شريفي، 1386).

 

2-7-10- رابطه هوش هيجاني با هوش فرهنگي

يكي از توانايي ها در رفتار هيجاني، جلوگيري از بروز واكنش هاي هيجاني است كه از آموزه هاي بشري محسوب مي شود. در سال 1996 هواردوين ورا1 شش احساس عمومي را تشخيص داد. اين هيجانات شش گانه عبارتند از شادي، غم، تعجب، ترس، خشم و نفرت. درون فضاي حاكم بر كشور يا

 

1- Hoovardin Vera

در جو غالب يك خرده فرهنگ محلي، برداشت مشابهي از معني و مفهوم هر يك از اين احساسات به چشم مي خورد، اما هنگام عبور از مرزهاي فرهنگي و جغرافيايي ترجمه بسياري از هيجانات و ايجاد اشارات (گفتاري و غير گفتاري) مربوط به آن، به سهولت امكان پذير نيست (الون و هايگينز،2005).

علائم هيجاني در گذر از فرهنگ هاي مختلف دگرگون مي شوند و چون امكان عبور هوش هيجاني از مرزهاي فرهنگي وجود ندارد بايد براي دستيابي هوش هيجاني، هوش فرهنگي كارآمد داشت. هوش فرهنگي اين امكان را به رهبران مي دهد كه رفتار هاي هيجاني را در عرصه فرهنگ هاي مختلف تفسير كنند و عكس العمل عاطفي مناسبي را بر اساس هنجارهاي فرهنگي خاص هر جامعه بروز دهند و در عرصه ي رقابت با ديگر رهبران، گوي سبقت را بربايند( الون و هايگينز،2005).

 

2-7-11- آموزش هوش هيجاني

هوش هيجاني مديريت كردن روابط با ديگران به منظور اثربخشي خودمان است. هوش هيجاني موجب افزايش آگاهي و مهارت هاي ارتباطي مي شود و نتيجه اش اثر بخشي كارگروهي و برقراري ارتباط بهتر با مشتريان است.

2-7-12- مباني هوش هيجاني

  • خودآگاهي
  • خودمديريتي
  • خودآگاهي اجتماعي
  • توسعه و رشد روابط

مطالعات ثابت مي كند نقش هوش هيجاني(EQ) در موفقيت ها به مراتب بيشتر از بهره هوشي (IQ) است. بر خلاف بهره هوشي (IQ) كه تقريباً ثابت و ايستا بوده، هوش هيجاني (EQ) را مي توان بهبود و توسعه داد. بهترين روش بهبود هوش هيجاني آموزش با استفاده از مربي (مربيگري اثر بخش1) است (آقايار و شريفي، 1386).

هوش هيجاني به همان شيوه اي كه اطلاعات يا وقايع را درك مي كنيد آموخته نمي شوند. در طول ساليان، پژوهش ها نشان داده است كه مردم زماني مهارت هاي هوش هيجاني را خوب ياد مي گيرند كه شرايط زير حضور داشته باشد:

– انگيزه قوي براي يادگيري و تغيير

– تمرين زياد و طولاني روي رفتار هاي جديد

– دريافت باز خورد درباره ي رفتار هاي خود (دريافت نتيجه ي اعمال خود) (گنجي،  1386).

 

 

 

 

اخلاقيات، قانون، فنون ابزار سازي و كاربرد آنها و روش فرا رساندن آنها بيان مي شود» (مشبكي، 1380).

– ادوارد تايلر2 مردم شناس انگليسي فرهنگ و تمدن را به يك معنا و مفهوم به كار برده است و فرهنگ را مجموعه اي از معرفت، عقايد، اخلاقيات، قوانين، آداب و رسوم و همه ي قابليت ها و عادت هايي دانسته كه انسان به عنوان عضوي از جامعه مي پذيرد (زياري،1999).


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي رابطه هوش عاطفي مديران با فرهنگ سازماني ياد گيرنده دراداره كل پست استان آذربايجان شرقي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر