دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی میزان فروش بیمه نامه عمر در صنعت بیمه کشور

2-18-1 ارضای نیاز

رویکرد انگیزشی بر ارضای نیازهای مهم انسان تأکید می ورزد. این نظریه فرد را دارای نیازها و انگیزه های خاص می داند که رفتارهای او در جهت ارضای آن نیازهاست. به عنوان مثال، در نظر بگیرید چگونه ما ممکن است مشخص کنیم که یک مرد خاص، چه نوع زنی را برای ازدواج می پسندد. ممکن است او فردی باشد با نیاز فراوانی برای شکل دادن به عزت نفس خود، و همچنین یک نیاز قوی به داشتن صلح و آرامش در زندگی خود. یک زن ممکن است به طور مداوم با گفتن اینکه او چقدر باهوش و خوش تیپ است، عزت نفس او را تعالی بخشد. زن دیگر ممکن است دائم از او بخواهد که مهمانی بدهد. طبق نظریه ی ارضای نیاز، برای اینکه پیش بینی کنیم که او کدام یک از این دو زن را برخواهد گزید، باید به نیازهایی که با در نظر گرفتن وضعیت احمد، فرض کنیم که او سه انتخاب داشته باشد: فرار، تسلیم یا تیراندازی. انتظار او در صورت فرار این است که مورد تعقیب و احتمالاً اصابت گلوله قرار خواهد گرفت، که متضمن زیان فراوانی برای اوست. اگر تسلیم شود، قطعاً به زندان خواهد افتاد، یک زیان مهم دیگر. اما ممکن است او فکر کرده باشد که با تیراندازی به سوی پلیس احتمال فرار، و بردن فرش ها را پیدا خواهد کرد. بنابراین، تصمیم آخر را اجرا کرده است.

2-18-3 تبادل اجتماعی

وقتی دو نفر با هم در تعامل هستند، مبادله ی پاداش یا تنبیه بین آنها انجام می گیرد. در بعضی موارد، ممکن است این کار کاملاً عمدی باشد، مثلاً، در خوابگاه ممکن است شما به هم اتاقی خود در درس زبان خارجه کمک کنید و در مقابل از او در درس آمار کمک بگیرید. یا در یک مجادله ی لفظی احتمالی با یک هم اتاقی، ممکن است ناسزا و توهین رد و بدل کنید. اما بسیاری اوقات، بدون توجه و آگاهی به تبادل پاداش (دادن اطلاعات، لبخند تأیید آمیز، تعریف یک خاطره، احساس مورد محبت بودن و نظایر آنها) یا به تبادل عوامل ناخوشایند (دلخوری، عدم تأیید، احساس سوءتفاهم، اتلاف وقت و نظایر آنها) می پردازیم. نظریه ی تبادل اجتماعی، تعامل میان فردی را بر مبنای سود و زیان آن برای هر شیوه ی احتمالی تعامل تحلیل می کند.

به عنوان مثال، تعامل بین احمد و افسر پلیس ممکن است به عنوان یک تعامل خصمانه تعبیر شود؛ زیرا علایق متعارض آن دو چنین رابطه ای را اقتضا می کند. احمد از فرار کردن سود می برد، افسر پلیس از توقیف کردن او. اما برعکس، نظریه ی تبادل اجتماعی در تحلیل رابطه ی میان یک پرستار و یک بیمار ممکن است بر سودی که بیمار با همکاری کردن با پرستار می برد (بیمار داروها را به درستی و به موقع

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی میزان فروش بیمه نامه عمر در صنعت بیمه کشور 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی میزان فروش بیمه نامه عمر در صنعت بیمه کشور