دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی نقش رسانه های الکترونیکی در جذب گردشگران داخلی

سرعت تحول تکنولوژی و نحوه آن، همچنین قیمت آن و میزان دسترسی به آن در درون جامعه بستگی دارد. در این نوع گردشگری، جنبه‌های خوب و دیدنی مکان، برجسته و جنبه‌های بد به حاشیه رانده می­شود و نوعی گزینش‌گری و بازنمایی هدفمند اجرا می­شود. هرچند گردشگری، با بهره­گرفتن از تکنولوژی­های جدید و واقعیت مجازی، سعی دارد بیشتر با حواس انسان درگیر شود، ولی در امتداد توسعه کمی، حواس انسان است (کریمی و همکاران، 1389: 4).

 

2-10-1. گردشگری الکترونیکی

سازمان جهاني گردشگري[1] واژه گردشگري الکترونيکي را اينگونه تعريف مي­کند: واژه “گردشگري الکترونيکي” بمعناي کاربرد کسب و کار الکترونيکي[2] در مسافرت و گردشگري است. گردشگري الکترونيکي يعني ديجيتالي شده همه فرايندها و زنجيره­هاي ارزش در گردشگري، مسافرت و ميهمان پذيري و فراغت. نکته قابل توجه در اين واژه آنست که گردشگري الکترونيکي بمعناي گردش يا سفر بصورت الکترونيکي نيست. اگر چه سفرهاي مجازي[3] نيز مي­تواند زير مجموعه­اي از فعاليت­هاي مورد نظر اين واژه باشد. بلکه مفهوم گردشگري الکترونيکي شامل کليه اجزاي کسب و کار (تجارت الکترونيک، بازاريابي الکترونيکي، مالي الکترونيکي، حسابداري الکترونيکي، مديريت منابع انساني الکترنيکي، تحقيق و توسعه الکترنيکي و توليد الکترونيکي) و همچنين راهبردهاي الکترونيکي شامل برنامه­ريزي و مديريت الکترونيکي براي کليه بخش­هاي صنعت است.

  • فناوري اطلاعات به عنوان يکي از اجزاي محيط خارجي صنعت گردشگري مي­باشد که بگونه­اي مي­توان آنرا واسط و رابط محيط دروني و بيروني صنعت دانست. واژه گردشگری الکترونیکی را مي­توان امکان دسترسي به گزينه­هاي بيشتر وحق انتخاب متنوع­تر
  • درک بهتر سازمان­ها از نيازهاي مشتريان بر اساس ويژگي­هاي آنها و داده کاوي
  • ارائه قيمت­هاي متنوع و تا حد زياد بسته به نظر مشتري (مدل­هاي جديد کسب و کار امکان قيمت­گذاري را از سوي سازمان بسمت مشتري تغيير داده است مانند)
  • خدمات شخصي سازي شده، مثل سرگرمي­ها و يا پذيرايي شخصي در اتاق يا بهنگام پرواز
  • کاهش کاغذ بازي و امکان انجام امور تکراري و خسته کننده بوسيله فناوري اطلاعات (ترخيص مسافر و ارائه فاکتور از طریق ارسال پیام­های کوتاه، چک کردن اتاق بوسيله تلويزيون­های مدار بسته، در هنگام تحویل اتاق)

[1]. UNWTO

[2] e-Business

[3] Virtual trips


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش رسانه های الکترونيکی در جذب گردشگران داخلی93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی