دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت ها

گراهام و همكاران[1] (2008) بیان می­کنند که گزارشات مالی تعدیلی موجب افزايش نرخ بهره، كوتاه­تر شدن زمان سررسيد، افزايش احتمال وثيقه دار شدن وام و اعمال محدوديت­هاي بيشتر مي­شود.

بارنيو[2] (2009) به بررسی تاثیر گزارشات مالی تعدیلی بر تحلیل و عکس العمل سرمايه­گذاران پرداخت. سرمايه­گذاران در مورد شركت­هايي با گزارشات مالی تعدیلی به ويژگي­هايي بيشتر توجه مي­كنند و این موضوع دقت برآوردهاي تحليل­گران را نشان مي­دهد.

لیو[3] (2010) در تحقیقی که به بررسی رابطه بازده سهام و حسابداری سود پرداخت. وی بیان می­کند زمانی­که مدیران با اهداف فرصت­طلبانه سودها را مدیریت می­کنند، سودهاي حسابداري اندازه­اي از کردستانی و همکاران (1386) به بررسی برخی از ویژگی‌های کیفی اطلاعات با هزینه سرمایه در بورس اوراق بهادار تهران پرداختند. نتایج تحقیق آن­ها به عدم رابطه بین هزینه سرمایه با معیار محافظه­کاری و کیفیت اقلام تعهدی اشاره دارد.

قائمی و همکاران (1387) به بررسی رابطه كيفيت سود و بازده سهام شركت­ها پرداختند. تايج نشان مي­دهد بازده سهام شركت­ها، تحت تاثير ميزان اقلام تعهدي و اجزاي مربوط به آن قرار مي­گيرد. به عبارت ديگر بين بازده شركت­هايي كه اقلام تعهدي آنها به كمترين و بيشترين ميزان گزارش مي­شود، اختلاف معني­داري وجود دارد.

احمدپور و احمدی (1387) به بررسی هر دو ویژگی کیفی اطلاعات توام با یکدیگر به عنوان معیاری برای ارزیابی کیفیت سود شرکت­ها پرداخته‌اند. در این تحقیق از هر دو جزء مربوط بودن و قابل اتکاء بودن اطلاعات برای ارزیابی کیفیت سود شرکت‌ها استفاده نموده و نتایج تحقیق حاکی از این امر بود که ضريب واكنش سود (ERC) و قدرت توضیحی سود (R2) شرکت­های با پرتفوی مربوط بودن و قابل اتکاء بالا به طور معنا داری بيشتر از پرتفوی شرکت­هایی با مربوط بودن و قابل اتکاء پایین مي‌باشد.

احمدپور (1388) به بررسی ویژگی کیفی قابلیت اتکاء اطلاعات در ارزیابی کیفیت سود شرکت­ها پرداخت. نتایج به دست آمده نشان مي‌دهد که ERC و R2 پرتفوی شرکت‌های باقابلیت اتکاء بالا بیشتر از پرتفوی شرکت‌های باقابلیت اتکاء پایین مي‌باشد و همچنین عدم ارتباط بین هزینه سرمایه با ویژگی کیفی قابلیت اتکاء تايید شد.

نیکومرام (1389) به ارائه الگویی براي تبیین ارتباط بین حاکمیت شرکتی و کیفیت سود پرداخت. نتایج تحقیق بیانگر این است که شرکت­هاي با حاکمیت شرکتی کافی در مقایسه با شرکت­هاي با

[1] Graham et al

[2] Barniv

[3] Lio

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه¬گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت¬ها92

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…