دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی رابطه بین مدیریت دانش و جهت گیری استراتژیک با در نظر گرفتن نقش نوآوری و عملکرد

هاي جزئي بيشتري درباره ماهيت دانش و تسهيل درک آن در اختيار گيرنده بگذاريد. روابط نزديک، به کيفيت اطلاعات مورد مبادله و مطلوبيت حفظ رابطه و ارزشي‌ که طرفين براي يکديگر قائلند بستگي دارد. زماني که دانش به اشتراک گذاشته شده به هنگام، دقيق و مفيد باشد، طرفيين تمايل بيشتري به حفظ رابطه نشان مي دهند. پيشينه‌ طولاني روابط گوياي کيفيت بالاي اطلاعات مبادله شده، رضايت طرفين چون زنبور بدون عسل است. اين سخن به خوبي هر چه تمام ارزش کاربردي کردن دانش را گوشزد مي کند. در واقع پيامبر عظيم الشان اسلام بيان مي دارد که زماني مي توان فرآيند دانش را تکميل شده دانست که آن دانش به حالت اجرايي درآمده باشد. البته عملياتي کردن دانش با هر وسيله اي مقصود پيامبر نبوده چرا که خود پيامبر و ائمه بارها استفاده درست از دانش و خرد انساني را به پيروان خود پيشنهاد نموده اند. که اين بخش را ميتوان در قالب اخلاق دانش سازماني و احاديث مختلف پيگيري نمود که خارج از محدوده بحث اين پژوهش مي باشد. به هرحال کاربرد دانش به عنوان آخرين مرحله از مديري دانش سازماني مطرح ميباشد و ضعف در اين بخش موجب ضايع شدن کليه بخش هاي قبلي مي گردد. شناخت ابزار هاي مناسب جهت کاربردي کردن دانش و مهم تر از آن ايجاد ساختار مناسب به منظور اجراي مفاهيم دانش در سطح سازمان مي تواند سازمان هاي را در مديريت کاربردي نمودن دانش خود ياري رسان باشد. يکي از زير ساخت هاي مهم در سطح سازمان حمايت فرهنگ سازماني از مديريت دانش در سازمان ميباشد. در واقع نبود فرهنگ سازماني مناسب مي تواند موجب ضعف اجراي مراحل دانش سازماني گردد. در ادامه موانع فرهنگي مديريت دانش و راهکارهاي مقابله با آن مطرح مي گردد.

2-2-8. اهداف مديريت دانش

مديريت دانش يک تعهد و الزام راهبردي براي بهبود اثربخشي سازماني از طريق بهبود افزايش فرصت هاي آن است. هدف مديريت دانش کنترل هزينه نيست(ديويس[1]،1998). بلکه هدف آن به عنوان يک فرآيند، بهبود توانايي سازمان براي اجراي فرآيند هاي اصلي بصورت کاراتر مي باشد.

دانپورت چهار هدف اصلي سيستم هاي مديريت دانش را در عمل به شرح زير بيان مي کند:

  1. ايجاد انباره ها ومخازن دانش. در اين بخش در واقع با ايجاد پايگاه هاي داده تلاش ميشود تا از پراکندگي داده ها و اطلاعات سازماني جلوگيري به عمل آيد.

بهبود دسترسي به دانش. يکي از راه هاي مناسب جهت بهره گيري سريع تر از دانش

[1] Davis

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

 بررسی رابطه بین مدیریت دانش و جهت گیری استراتژیک با در نظر گرفتن نقش نوآوری و عملکرد93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی رابطه بین مدیریت دانش و جهت گیری استراتژیک با در نظر گرفتن نقش نوآوری و عملکرد

دسته‌ها: دسته اصلی