دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی نقش رسانه های الکترونیکی در جذب گردشگران داخلی

آن، نموداري از حدود فعاليت اين سازمان­ها بوده و در اين مورد بايد به اين نكته توجه گردد كه هر­گونه تبليغات در توريسم با در نظر گرفتن مقدورات پذيرايي از توريست­ها انجام پذيرد و چنانچه تبليغات به عمل آيد، ولي وسائل و تسهيلات لازم براي جهانگردان موجود نباشد، اين امر اثرات منفي به بار خواهد آورد. به طور­كلي در تبليغات بايد چند نكته مهم مورد توجه قرار گيرد كه از آن جمله مي­توان به موارد زير اشاره كرد:

– مسائل مربوط به روحيات و افكار عمومي.

– مسائل اجتماعي و سياسي و مسائل اقتصادي (لومسدن، ترجمه گوهریان، 1380، ص52).

درچارچوب جهانگردي منطقه اي بايد خصيصة مهمان نوازي سنتي ايرانيان تقويت شود و درعين حال مشاركت و مالكيت محلي بخش جهانگردي مورد حمايت قرار گيرد. لذا بايد مناطقي انتخاب شوند كه در آنها مردم محلي (شامل بخش جهانگردي) از طريق روابط سنتي كه ضرورتاً از لحاظ فرهنگي همگن نيستند، با يكديگر وابستگي داشته باشند. به طور مثال، يك تورگردان در يك قسمت از منطقه معمولاً‌تورگردانان قسمت­هاي همجوار منطقه خود را بخوبي مي­شناسد و اين امر حركت و جابجائي گردشگران و پذيرائي از آنها را تسهيل مي­كند واز اين طريق بخش گردشگري را در سطوح محلي تقويت مي­نمايد.

 

2-6. رویکردهای نظری گردشگری

2-6-1. رویکرد سیستمی

سیستم گردشگري هر مکان کلیتی است، مشتمل بر بخش­ها، اجزاء و عناصر متعدد و پيچيده همانند جاذبه ها، مراکز اقامتي، حمل و نقل (هوایی، زمینی، دریایی و …)، تأسيسات زير بنايي، خدمات، اطلاعات، تبلیغات، بازارهاي داخلي و بين­المللي و … مي­باشند که در ارتباط متقابل با همديگر و برخورداری از شبکه، سلسله مراتب، ساختار، کارکرد و … جایگاه خود را در بازار رقابتی در سطوح مختلف محلی، منطقه­ای، ملی و بین­المللی) بدست مي­آورد؛ به عبارتی دیگر گردشگري از جاذبه­ها، هتل­ها و خطوط هوايي و ديگر عناصر به صورت مجزا تشکيل نشده است که هر بخش بدون ارتباط و تعامل با سایر بخش­های تشکیل دهنده سیستم گردشگری، بتواند به موفقیت دستیابی پیدا کند؛ بلکه کليتی است (همانند یک سیستم) که پویایی آن(گردشگری) در سایه ارتباط متقابل و سازمند اجزاي و عناصر تشکیل­دهنده آن در بازار رقابتی بدست می­آید. دو بخش اصلي سيستم گردشگري كه چرخه، ص405). از اینرو نگرش سیستمی راهي براي ورود و متحد ساختن علوم ايجاد

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش رسانه های الکترونيکی در جذب گردشگران داخلی93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی