دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت ها

گزارشگری مالی در طول تاریخ گردید و آنهایی که در طول این دوره در سهام شرکت انرون سرمایه گذاری کرده بودند نزدیک به 100 درصد ارزش سرمایه گذاری خود را از دست دادند.

2-2-10- نقش حسابرسان مستقل در ارتباط با کیفیت سود

در پاسخ به افزایش توجهات قانون گذاران، سرمایه گذران و عموم مردم به قابلیت اتکاء صورت­های مالی حسابرسی شده و کیفیت گزارشات مالی، SEC در خواست کرد که هیأت نظارت عمومی[1] (POB) اثرات تحولات اخیر در حسابرسی بر کیفیت حسابرسی و منافع مردم را ارزیابی کند. در اکتبر 1998، POB  طرح حسابرسی اثر بخش را برای انجام این ماموریت ارائه داد. توصیه ها و گزارش نهایی طرح که در اگوست 2000 منتشر شد، توجهات و ملاحظات متعددی شامل خدمات غیر حسابرسی بر استقلال حسابرس و رابطه بین مدیریت سود و کیفیت سود را بیان و اعلام نمود.

این هیات اشاره می کند که در سال­های اخیر رشد قابل توجهی در خدمات غیر حسابرسی مشاهده می­شود بطوری که درآمد برخی شرکت­های حسابرسی بزرگ از بابت خدمات غیر حسابرسی بیشتر از درآمد حسابرسی است.

  • برخی از اعضای POB معتقدند که انجام خدمات غیر حسابرسی در قبال حق­الزحمه های بالا باعث خدشه دار شدن استقلال حسابرس می­شود. در آمریکا شواهد تجربی مؤید این است که بین کیفیت حسابرسی و حق الزحمه حسابرسی رابطه وجود دارد. در پی این شواهد SEC قوانین و مقررات مربوط به استقلال حسابرس را در سال 2001 بازنگری کرد و شرکت­های سهامی عام را ملزم نمود تا میزان حق­الزحمه پرداختی چه از بابت خدمات حسابرسی و چه از بابت خدمات غیر حسابرسی به حسابرسان مستقل، اعلام دارند. هدف از افشاء مذکور این است که به استفاده کنندگان صورت­های مالی این فرصت را بدهد تا خودشان نتیجه­گیری راجع به اثرات خدمات غیر حسابرسی بر استقلال سطح و تغییر در حساب­های دریافتنی نسبت به فروش.
  • سطح و تغییر ذخیره ای برای مطالبات سوخت شده.
  • روش برآورد بدهی­های سوخت شده و اینکه چگونه می تواند سود گزارش شده را تحت تاثیر قرار دهد.
  • روش­های بیان شده شرکت برای شناسایی درآمد در مقایسه با دیگر شرکت­های صنعت.

2-3-11-3- کیفیت (اندازه­گیری) موجودی کالا

کیفیت اندازه­گیری موجودی کالای شرکت مستقیماً به محافظه کاری و بی طرفی در محاسبه بهای تمام شده کالای فروش رفته بستگی دارد. بویژه، اگر بهای تمام شده کالای فروش رفته شرکتی کمتر

[1] Oversight Board Public

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه¬گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت¬ها92

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر