دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

رابطه به نوبه خود موجب از خود بيگانگي فرد گرديده و در نهايت احتمال رفتارهاي بزهكارانه و خشونت آميز او را افزايش مي دهد ( همان منبع ، 1382 : 102 و 103 ) .

بدرفتاري در روابط بين همه افراد گروههاي اقتصادي – اجتماعي روي مي دهد . گافمن و زيگلر ( 1992 ) به رابطه بين فقر و بدرفتاري با كودكان اشاره مي كنند و مي گويند : هر چند بسياري از افراد فقير با فرزندان خود بدرفتاري نمي كنند و فقر به خودي خود ، سبب بروز آزار و بي توجهي نمي شود ؛ ولي فقر با استرس ، اعتياد ، تغذيه مناسب و مراقبت هاي پزشكي در ارتباط است . و احتمال بدرفتاري و خشونت را افزايش مي دهد .

4- تجربه كردن و تماشا كردن خشونت

بچه ها انواع متعددي از خشونت را تجربه و مشاهده مي كنند . دامنه آنها از اعمال انضباطي و تربيتي سخت و تنبيه بدني تا بدرفتاري با بچه ها در نوسان است . جواناني كه مورد بدرفتاري واقع شده اند قابليت و تواناييهاي بسيار ضعيفي از خود نشان مي دهند و خودشان را به عنوان افرادي فاقد قدرت تصور مي كنند . مورد بدرفتاري واقع شدن در دراز مدت با افسردگي ، خشونت نسبت به خود و عدم توانايي در برقراري روابط صميمانه با ديگران همراه است . تجربه كردن و تماشاگر خشونت بودن بخشي از چرخه خشونت بين نسلي است . به عبارت ديگر ، رفتارهاي خشونت آميز از نسلي به نسل ديگر منتقل مي شود ( همان منبع ، 1386 : 112 ) .

5-2-2- موقعيت اقتصادي – اجتماعي و رابطه آن با خشونت

اعتقاد بر اين است كه رابطه معكوس بين وضعيت اقتصادي – اجتماعي و خشونت وجود دارد . به عبارتي ديگر افرادي كه از طبقات اقتصادي – اجتماعي پايين است رفتار خشونت آميز از خود نشان مي دهد . فقر نه تنها وضعيت سلامت رواني – اجتماعي را تحت تأثير قرار مي دهد ، بلكه وجود آن يك خطر بالفعل براي خشونت در بيشتر جوامع مي باشد .

مطالعات نشان داده است كه افراد فقير نسبت  به ثروتمندان ذاتاً تمايلات خشونت آميز ندارند ، بلكه اين احساس نابرابري افراد فقير است كه در تركيب با ناكامي ، افسردگي و ناامني موجب رفتار خشونت آميز مي شود . ( نجفي ، توانا ، 1386 : 29 ) .

5-2-3- عوامل محيطي – اجتماعي مؤثر بر خشونت ، ديدگاه فوشي[1]

عوامل محيطي – اجتماعي نظير محيط خانواده ، محيط همالان ، هنجارهاي اجتماعي و عواملي از اين دست ، عواملي هستند كه امكان دارد ارزشها را تغيير داده و بسياري از هنجارهاي اجتماعي را تبديل به انحراف خشونت نمايند .

[1] – Foshee‌


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…