دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

رابطه به نوبه خود موجب از خود بيگانگي فرد گرديده و در نهايت احتمال رفتارهاي بزهكارانه و خشونت آميز او را افزايش مي دهد ( همان منبع ، 1382 : 102 و 103 ) .

بدرفتاري در روابط بين همه افراد گروههاي اقتصادي – اجتماعي روي مي دهد . گافمن و زيگلر ( 1992 ) به رابطه بين فقر و بدرفتاري با كودكان اشاره مي كنند و مي گويند : هر چند بسياري از افراد فقير با فرزندان خود بدرفتاري نمي كنند و فقر به خودي خود ، سبب بروز آزار و بي توجهي نمي شود ؛ ولي فقر با استرس ، اعتياد ، تغذيه مناسب و مراقبت هاي پزشكي در ارتباط است . و احتمال بدرفتاري و خشونت را افزايش مي دهد .

4- تجربه كردن و تماشا كردن خشونت

بچه ها انواع متعددي از خشونت را تجربه و مشاهده مي كنند . دامنه آنها از اعمال انضباطي و تربيتي سخت و تنبيه بدني تا بدرفتاري با بچه ها در نوسان است . جواناني كه مورد بدرفتاري واقع شده اند قابليت و تواناييهاي بسيار ضعيفي از خود نشان مي دهند و خودشان را به عنوان افرادي فاقد قدرت تصور مي كنند . مورد بدرفتاري واقع شدن در دراز مدت با افسردگي ، خشونت نسبت به خود و عدم توانايي در برقراري روابط صميمانه با ديگران همراه است . تجربه كردن و تماشاگر خشونت بودن بخشي از چرخه خشونت بين نسلي است . به عبارت ديگر ، رفتارهاي خشونت آميز از نسلي به نسل ديگر منتقل مي شود ( همان منبع ، 1386 : 112 ) .

5-2-2- موقعيت اقتصادي – اجتماعي و رابطه آن با خشونت

اعتقاد بر اين است كه رابطه معكوس بين وضعيت اقتصادي – اجتماعي و خشونت وجود دارد . به عبارتي ديگر افرادي كه از طبقات اقتصادي – اجتماعي پايين است رفتار خشونت آميز از خود نشان مي دهد . فقر نه تنها وضعيت سلامت رواني – اجتماعي را تحت تأثير قرار مي دهد ، بلكه وجود آن يك خطر بالفعل براي خشونت در بيشتر جوامع مي باشد .

مطالعات نشان داده است كه افراد فقير نسبت  به ثروتمندان ذاتاً تمايلات خشونت آميز ندارند ، بلكه اين احساس نابرابري افراد فقير است كه در تركيب با ناكامي ، افسردگي و ناامني موجب رفتار خشونت آميز مي شود . ( نجفي ، توانا ، 1386 : 29 ) .

5-2-3- عوامل محيطي – اجتماعي مؤثر بر خشونت ، ديدگاه فوشي[1]

عوامل محيطي – اجتماعي نظير محيط خانواده ، محيط همالان ، هنجارهاي اجتماعي و عواملي از اين دست ، عواملي هستند كه امكان دارد ارزشها را تغيير داده و بسياري از هنجارهاي اجتماعي را تبديل به انحراف خشونت نمايند .

[1] – Foshee‌


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

دسته‌ها: دسته اصلی