دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی نقش رسانه های الکترونیکی در جذب گردشگران داخلی

موجود در کشورهاي همسايه و منطقه، جلب مشارکت بخش خصوصي و تعاوني نسبت به صدور مجوز تأمين و فعاليت موزه‌هاي خصوصي و تخصصي و مؤسسات مشاوره و کارشناسي مرتبط با موضوع ميراث فرهنگي و گردشگري، ارتقاء جايگاه بخش غير دولتي و افزايش رقابت‌پذيري در صنعت گردشگري از طريق اصلاح قوانين و مقررات و ارائه تسهيلات و تهيه ضوابط حمايتي، تکميل نظام جامع آمار گردشگري با نظارت و هدايت مرکز آمار ايران، به منظور حفظ آثار و فرهنگ سنتي، قومي، ايلي، ملي و ايجاد جاذبه براي توسعه صنعت گردشگري در کشور، در استان­ها و يا شهرستان­ها نسبت به ايجاد دهکده توريستي، مراکز اطراق­هاي تفريگاهي ايلي، موزه و نمايشگاه اقدام نمايد (سازمان برنامه و بودجه، 1384).

 

2-5. عوامل موثر بر جذب گردشگری

2-5-1. بازاريابي[1]

بازاريابي در صنعت جهانگردي، پيش­بيني كردن نيازها و درخواست­هاي متغير گردشگران است كه در آن رضايت مشتري به عنوان مهمترين اصل براي بازاريابان بايستي مورد توجه قرار گيرد. توجه به بازاريابي جهانگردي، بعد از جنگ دوم جهاني شروع گرديد. بازاريابي و تحقيقات مربوط به آن در توسعه توريسم از امور بسيار مهم ضروري به شمار مي­رود. در اجراي اين امر لازم است كه آمار جهانگردان دقيقا مورد بررسي قرار گرفته و اثرات اقتصادي و مالي آن تجزيه و تحليل گرديده و با توجه به نتايج به دست آمده، طرح ها و برنامه­هاي لازم در جهت توسعه و تكامل جهانگردي پي­ريزي شود (ویرینگ و نایل[2]، 2009: 180).

در مسائل مربوط به بازاريابي، بايد انواع مسائل اجتماعي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي كشورهاي مورد نظر و بازارهاي صادر كننده جهانگرد، دقيقاً مورد توجه و بررسي قرار گيرند تا بتوان بر اساس آنچه به دست آمده است، برنامه­هاي لازم را طرح ريزي نمود. در آغاز قرن جديد و در شرايطي كه از ارتباطات به عنوان ركن پيوند دهنده جوامع، تكنولوژي و تمدن ياد مي­شود، بي شك تبليغات به ويژه در حوزه صنعت نقشي پويا و ماندگار در ثبات اين ارتباطات خواهد داشت. اگر گسترش رسانه­هاي صوتي و تصويري از ابعاد ملي به فراملي و منطقه­اي به بين­المللي را مبناي اين نگرش قرار دهيم، خواهيم ديد كه رؤياي دهكده جهاني در حال تبديل به واقعيت است. بي ترديد جنگ­هاي آينده، فارغ از بكارگيري سلاح­هاي نظامي، جنگ تبليغات خواهد بود كه طلايه­هاي اين جنگ هم­اكنون در حال تبليغات در توريسم معمولا جزء يكي از مهمترين وظايف هر سازمان توريستي است. تبليغات و سهم[1]. Marketing

[2]. Wearing & Neil


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش رسانه های الکترونيکی در جذب گردشگران داخلی93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی