دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

ارتباطي موفقيت آميز ، مهارتهاي قوي روابط شخصي و عملكرد دانشگاهي قوي هستند . جواناني كه اين تأثير مهم بررسي هاي خشونت ، تغيير نگرش جامعه نسبت به پديده خشونت بود . اگر در سال 1976 تنها 10 درصد از آمريكاييان اين پديده را در جامعه خود مهم تلقي كردند ، در سال 1982 ، 90  درصد از آنها به نگرش فوق رسيده بودند .

در ايران تا چند سال پيش ، با اينكه برخي موارد حاد خشونت در مطبوعات انعكاس مي يافت ، اما به صورت معمول خشونت به عنوان رفتار نابهنجار فردي در نظر گرفته مي شد و به مفهوم پديده اي اجتماعي اصلاً در نظر گرفته نمي شد . به تدريج اين پديده مورد توجه سازمانها و محافل علمي قرار گرفت . توجه به خشونت و سعي در مقابله با آن ضرورت انجام بررسي ها را در مورد خشونت ايجاب مي كند . بررسي ها در زمينه خشونت با مشكلات متعددي روبرو است . در ايران به علت نبود اطلاعات آماري ، نامشخص بودن جمعيت ، مشكل دستيابي به افراد و همچنين نبود بررسي هاي ديگر اين مشكل شديدتر و اين امر ضرورت انجام بررسي ها را تشديد مي كند .

در خصوص بررسي پيشينه تحقيق با مراجعه به دانشگاههاي استان ايلام ، و دانشگاههاي استان تهران و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي و پايان نامه هاي دانشجويي و سايتهاي مختلف اينترنت چنين كار تحقيقاتي انجام نگرفته است و تقريباً كار بديع است اما در ايران تحقيقات مشابه انجام گرفته است كه در ذيل خلاصه اي از آنها آورده شده است .

در خصوص بررسي پيشينه تحقيق با مراجعه به دانشگاههاي استان كرمانشاه و شهرستان گيلانغرب، و دانشگاه هاي استان تهران و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي و پايان نامه هاي دانشجويي و سايتهاي مختلف اينترنتي چنين كار تحقيقاتي انجام نگرفته است و تقريباً كار بديع است اما در ايران تحقيقات مشابه انجام گرفته است كه در ذيل خلاصه اي از آنها اورده شده است:

1-6-2- تحقيقات داخلي

الهام عمويي ، تأثير خشونت خانواده بر رفتار نوجوانان

الهام عمويي ( 1378 ) در پايان نامه كارشناسي ارشد خود با عنوان تأثير خشونت خانواده بر رفتار نوجوانان دانش آموز مقطع راهنمايي شهر تهران در سال 1378 به بررسي اين موضوع در ميان دانش آموزان پرداخته است . نتيجه اي كه بدست آورده است عبارت است از اينكه خشونت در طبقات مختلف ديده شده است و ميزان خشونت ارتباطي با طبقه اجتماعي ندارد ، ميزان خشونت والدين با فرزندان بزرگ و كوچك فرقي نمي كند . در اين تحقيق ، استقلال طلبي ، نارضايتي ، همانند سازي ، انزوا طلبي نوجوانان با خشونت والدين رابطه دارد . ( عمويي ، 1378 ) .


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

دسته‌ها: دسته اصلی