دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده دراداره کل پست استان آذربایجان شرقی

 

 
– افراد قاطع، كمرو و خجالتي نبوده و مي توانند احساساتشان را (اغلب به طور غير مستقيم) بدون پرخاشگري و فحاشي، ابراز كنند.

 

 
1- Internal Personal skills

2- Assertiveness

– حرمت ذات1 (عزت نفس) : به معناي احترام به خويشتن و پذيرش خود به عنوان شخصي اساساً

خوب است. اصولا احترام به خود، قبول و دوست داشتن خود آنگونه كه هستيم مي باشد. توانايي

پذيرش جنبه هاي مثبت و منفي، محدوديتها و قابليتهاي خود، اعتماد به خود و عزت نفس، با خود باوري و مفهوم نسبتاً خوب رشد يافته مرتبط است. افراد بدون حرمت ذات احساس عدم كفايت و حقارت مي كنند.

– خود شكوفايي2 : به توانايي شناخت و تحقق بخشيدن به استعدادهاي بالقوه خويشتن اشاره دارد. اين بعد از هوش عاطفي تبيين جستجو، براي غنا و معني بخشيدن به زندگي است. تلاش براي شكوفا كردن بالقوه هاي خود، دربردارنده انجام فعاليت هاي مفرح و معني دار است و مي تواند به معني تلاش در همه عمر، و فعاليت پر شور، براي رسيدن به اهداف دراز مدت تعبير شود. خود شكوفايي فرآيندي مستمر و پويا، براي كسب حداكثر رشد توانايي ها، قابليت ها و استعدادهاست. اين عمل به تلاش مصرانه براي داشتن بهترين عملكرد و تلاش براي بهتر ساختن خلق و خوي، مربوط است.

– استقلال3 : عبارت است از خود فرماني و خود كنترلي در تفكر و عمل و رهايي از وابستگي عاطفي. افراد مستقل، در برنامه ريزي و تصميم گيري هاي مهم خوداتكا  مي باشند. استقلال اساساً توانايي خودمختار، در مقابل نياز حمايت و حفاظت مي باشد. مستقل بودن به ميزان اعتماد به خود، نيروي دروني و تمايل در برآوردن انتظارات و تعهدات، بدون اينكه اسير آنها شوند، مبتني است.

 

ب: مهارتهاي ميان فردي4

  – همدلي : عبارت است از توانايي آگاهي، فهم و درك احساسات ديگران و حساس بودن به اينكه چرا، چگونه و چه چيزي را اينگونه، به اين طريق احساس مي كنند. همدل شدن، كسب توانايي يا شناخت هيجانات و عواطف ديگران است.

– روابط بين فردي : ايجاد و حفظ روابط متقابل رضايت بخش، كه صميميت و تعادل محبت از ويژگي هاي آن است. رضايت متقابل، شامل تبادلات اجتماعي معنادار است كه به طور بالقوه لذت

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي رابطه هوش عاطفي مديران با فرهنگ سازماني ياد گيرنده دراداره كل پست استان آذربايجان شرقي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی