دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

آن ، بعضي ، كاهش رفتار پرخاشگرانه بر اثر تخيلات پرخاشگرانه ، پشتوانه تحقيقي چنداني ندارد ( همان منبع ، 1380 : 218 ) .

 

 

در اين ديدگاه فرض بر اين است كه بچه ها رفتارهاي مختلف را از طريق مشاهده مستقيم و تقليد رفتارهايي كه مشاهده كرده يا ديده اند ياد مي گيرند . بچه هايي كه بد رفتاري را تجربه كرده يا تماشاگر خشونت بوده اند ، آمادگي بيشتري براي تقليد اين رفتارها دارند . بچه هايي كه در خانواده هاي عاري از خشونت و بد رفتاري بزرگ شده اند ؛ احتمال كمتري دارد كه در دوره نوجواني و بزرگ سالي به خشونت روي آورند . بر عكس بچه هايي كه تحت زورگويانه والدين بوده اند يا در خانواده هايي بزرگ شده اند كه در آن خشونت زياد بوده احتمال بيشتري دارد كه رفتار پرخاشگرانه و خشونت آميز از خود نشان دهند .

آلبرت باندورا

واضحترين روشي كه بوسيله آن نظريه يادگيري اجتماعي سعي نموده رفتارهاي بزهكارانه را مورد ارزيابي و بحث قرار دهد بكارگيري آن در اكتساب پاسخهاي پرخاشگرانه است . ديدگاهي كه در دهه 1990 در خصوص خشونت انساني ابداع گرديد كه به ديدگاه يادگيري اجتماعي معروف شد .

اين ديدگاه عمدتاً مربوط به كارهاي آلبرت باندورا مي باشد ، كه اعتقاد دارد هر نوع رفتاري بوسيله مشاهده رفتار ديگران آموخته مي شود . آن دسته از افرادي كه مورد مشاهده قرار مي گيرند مدل يا الگو ناميده مي شوند . آيا اينكه فردي بعنوان الگو انتخاب مي شود يا خير ، بستگي به عوامل مختلفي از جمله موقعيت او دارد . و اينكه آيا رفتار يك فرد مدل يا الگو تقليد مي شود يا خير بستگي به عواقب آن عمل خواهد داشت . و به عبارتي ديگر اگر فرد الگو براي آنچه كه انجام مي دهد تقويت گردد ، به احتمال زياد مشاهده كننده رفتار او را تقليد خواهد نمود . اگر الگوي مورد مشاهده به خاطر آنچه كه انجام داده تنبيه گردد به احتمال زياد رفتار او تقليد نخواهد شد . ( همان منبع ، 1386 : 70 و 71 ) .

برجسته ترين تلاشي كه در جهت به كار گرفتن نظريه يادگيري اجتماعي در زمينه تبيين كجروي انجام گرفته است ، كتابي است كه باندورا آن را با عنوان « پرخاشگري » تحليلي مبتني بر نظريه يادگيري اجتماعي به رشته تحليل درآورده است و بر وقوع فرآيند الگو سازي پرخاشگري در سه موقعيت اجتماعي تأكيد دارد:

الف ) آثار محيط خانواده

به نظر باندورا خشونت و پرخاشگري در درون خانواده طيفي متشكل از گونه هاي رفتاري مختلف به خود مي پذيرد ؛ طيفي كه بد رفتاري با كودكان در يك سر آن قرار دارد و نگرشها و گفتارهاي پرخاشگرانه والدين در سوي ديگر . در عين حال به نظر او در همين عرصه تربيتي است كه كودكان با شدت تمام در

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

دسته‌ها: دسته اصلی