دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت ها

CORE = چنانچه تعدیل گزارشات مالی در برگیرنده حساب های اصلی (درآمد- بهای تمام شده و هزینه های جاری عملیاتی) باشد مقدار 1 و چنانچه تعدیل به خاطر حساب های اصلی نباشد مقدار 0 را می گیرد.

MAT = تفاوت جمع سود اصلی گزارش شده (قبل از تعدیل) و جمع سود تعدیل شده در تمام سال ها تقسیم بر جمع دارایی ها (در سال قبل از سال تعدیل)

PERVAS = نشان دهنده تعداد گروه حساب­های اصلی که در تعدیل تحت تاثیر قرار گرفته اند. (تعداد 7 گروه اصلی وجود دارد که در صفحه 95 موجود است)

اجرايي به جاي مطالعه در مورد تمام افراد جامعه مي­توان نمونه­اي از افراد جامعه را انتخاب و مورد مطالعه قرار داد. نمونه معمولا گاهي از افراد جامعه است كه معرف آن جامعه بوده و بيشتر ويژگي­هاي آن جامعه را داراست. نمونه­گيري عبارت است از انتخاب افراد گروه نمونه از ميان اعضاي يك جامعه تعريف شده آماري براساس اصول و قواعد خاص (آذر، 1383). جامعه آماري اين تحقيق شامل شركت­هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است كه شرکت­هاي مزبور داراي تمامي شرايط زير باشند:

1) شرکت­هایی که در سال­های 1383 تا 1390 اقدام به تعدیل گزارش­های مالی خود نموده­اند.

2) سال مالی آن­ها منتهی به پايان اسفند ماه باشد.

3) شرکت­هايی که حداکثر تا تاریخ 1/1/1383 در بورس اوراق بهادار پذيرفته شده باشند (یعنی قبل از سال 1383 در بورس پذیرفته شده باشند) و نام شرکت در دوره مورد بررسی از بين شرکت­های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران حذف نشده باشد.

4) شرکت سرمايه­گذاری يا واسطه­گری مالی و بیمه نباشد.

5) در دوره مورد بررسی تغییر دوره مالی نداده باشند.

6) اطلاعات مالی شرکت برای دوره زمانی تحقیق موجود باشد.

بر اين اساس و پس از اعمال محدوديت­هاي فوق از میان 510 شرکت حاضر در بورس تعداد 109 شرکت در دوره زماني 1383 تا 1390 شرايط فوق را دارا بوده و تمامي شرکت­ها جهت بررسي انتخاب شده­اند.

لازم به ذکر است که در برخی از سال­ها اطلاعات مربوط به برخی از متغیرهای مورد بررسی در تحقیق وجود نداشته است. اما برای بقیه سال­ها اطلاعات به صورت کامل برای تمام سال­ها موجود بوده است که اگر به خاطر این مشکل اطلاعات آن شرکت برای همه سال­ها را حذف می­نمودیم حجم نمونه به صورت قابل توجهی کاهش می­یافت و نمونه از وضعیت نرمال خارج می­شد. به این ترتیب برای

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه¬گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت¬ها92

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر