دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی و تطابق فقهی و حقوقی شاهنامه فردوسی با دین اسلام

كوچك دختري داشته است كه با پسر عمويش ازدواج كرده و منوچهر به دنيا مي‌آيد و تعدادي از پادشاهان ايران تا ابتداي پادشاهي كي‌قباد همه از نسل منوچهر بوده و منوچهر از طريق مادر نسب پادشاهي داشته و به فريدون پادشاه بزرگ ايران زمين مي‌رسيد.

مي‌دانيم كه تفرقه‌اي بين مسلمانان طرفدار خلفاي جانشين پيامبر(ص) با شيعيان به وجود آمد كه ساليان سال ادامه يافته است و بر سر اين اختلاف و تفرقه خون‌هاي فراواني ريخته شده است. در اين بخش از شاهنامه نيز چنين كينه‌اي که همان كشته شدن ايرج و گرفتن حق واقعي و قانوني او كه جانشين پدر بود به وجود آمد و بر مقدس و كامل قواعد و قوانين محكم و بي‌نقص را براي موارد ذكر شده در نظر گرفته باشد چرا كه هر انسان عاقل و متفكري براي كارهاي خود قاعده و قانون در نظر مي‌گيرد و عواقب اعمال خويش را مي‌پذيرد و براي آن عواقب نيز قاعده‌اي در نظر مي‌گيرد با توجه به بي‌نقص بودن دين مبين اسلام و كامل بودن آن نسبت به اديان ديگر بدون شك براي عواقب جنگ و جهاد قواعد و قوانين محكمي وضع نموده است. كه آن قوانين دليلي بر كامل بودن اين آيين مقدس بوده و مي‌باشد. يكي از مباحثي كه در جنگ مورد نظر است بحث منت نهادن بر اسيران مي‌باشد كه آيا آنها را آزاد كنند يا اينكه به قتل برسانند در جنگ‌هاي صدر اسلام بارها پيامبر اكرم بر اسيران جنگي منت نهاد و آنها را با عناوين مختلف آزاد نمود.

همان گونه كه مي‌دانيم به اسير بندي هم گفته مي‌شود و آن از اين جهت است كه اسير را مي‌بندند و از آنجايي كه اُسرا را با چرم مي‌بسته‌اند به آنها اسير اطلاق شده است. پس معني اسير و بندي هر دو يكي است و آن هم يعني شخصي كه بسته شده است و به بند كشيده شده است. اما با شنيدن كلمه‌ي اسير شخصي كه توسط شخص يا افراد ديگر گرفتار شده است به ذهن مي‌رسد، البته چه از نظر اصطلاحي و چه از نظر لغوي در همه حال شخص گرفتار در بند مورد نظر مي‌باشد.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تبین ، بررسی و تطابق فقهی و حقوقی شاهنامه فردوسی با دین مبین اسلام در بخش اساطیری از پادشاهی کیومرث تا پادشاهی منوچهر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی