دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی جرم شناختی ضرب و جرح عمدی در شهرستان شهرکرد و راه کارهای پیشگیری از آن(مطالعه موردی شهرستان شهرکرد)

پزشک قانونی به مواردی گفته می‌شود که بافت های بدن ازهم گسیخته شود و اغلب با خونریزی توآمند، مانند پوست رفتگی، خراشیدگی، پارگی وبریدگی سطحی و عمیق توآم با اسیب بر پوست ،(ضریح ،پرده نازک روی استخوان )یا همراه با شکستگی اسیب مختصر و یا شدید احشایی یا صدمه مغزی.(گودرزی،1370، 44) در ادامه به بررسی و تشریح منازعه که معمولاً ناشی از ضرب و جرح های صورت گرفته حاصل می شود می پردازیم:

2-3-مفهوم لغوي منازعه :

منازعه در لغت به معناي نزاع كردن، پیکار، کشمکش، ستیزه، زد و خورد، مبارزه، درگیری، اختلاف، مجادله وموضوع مورد اختلاف ( آذر نوش و آذرتاش  1381 ، 682) و هم چنین به معنای خصومت کردن است . مشاجره  به معنای با یکدیگر نزاع کردن ستیزکردن و با یکدیگر خصومت کردن آمده  است.(معین1382،  2814).

2-4-مفهوم اصطلاحي منازعه :

منازعه مصدر باب مفاعله و از ماده نزع و نزاع به معناي درگيري و زد و خورد است . ( حبيب زاده و جعفري  1388، 236 )و در نتيجه نياز به اقدام متقابل دارد . ( گلدوزيان  1386،  183 )يعني آنكه افراد حاضر در منازعه هم صدمه بزنند و هم صدمه ببينند . بنابراين اگر شخص الف با ب زد و خورد بكنند ، اولي ، دومي را بزند و دومي ، اولي را مي گويند اين دو نفر باهم منازعه كرده اند . منازعه متضمن عمل طرفینی بوده و برای تحقق آن لازم است دو طرف رو در روی هم قرارگیرند، چنان چه درگیری متقابل و طرفینی نباشد هرچند به قتل یا جرح منتهی گردد منازعه نخواهد بود و ضرورت دارد حداقل سه نفر یکدیگر را مضروب یا مجروح

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 پایان نامه ارشد :بررسی جرم شناختی ضرب و جرح عمدی در شهرستان شهرکرد و راه کارهای پیشگیری از آن

دسته‌ها: دسته اصلی