دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

اخلاق، نيكوگفتار، فعال، خيرخواه داشته باشيد يك راه آن اين است كه خود اينگونه باشيد و تازه معلوم نيست اين شرط در عين لازم بودن كافي هم باشد. پاكي، درستكاري، تعبد، اخلاقي بودن وظيفه ماست و قطعاً اين انجام وظيفه به فرزندان ما نيز مؤثر خواهد بود.

ب: نياز به محبت

جلوه‌هاي مهرطلبي

شما جلوه‌هاي مهرطلبي و حالت انحصارجوئي آن را در كودكان مي‌بينيد كه اگر مقدار آن اندك شود ناز مي‌كنند و به پدر و مادر مي‌آويزند و اگر مقداري از آن صرف كودك ديگر شود حسادت مي‌ورزند. و يا شما در عالم بانوان مي‌بينيد كه حاضر نيستند همسر ديگري براي شوهر باشد و نيمي از محبت او را به خود اختصاص دهيد.

در نوجوانان و جوانان هم با همه اشتغالاتي كه دارند اين مساله وجود دارد و شما جلوه‌هاي آنان را به صورت تلاشهاي پيگيرشان مي‌بينيد كه بدان وسيله مي‌خواهند به دلها راه يابند. اينكه نوجوان و جوان شما به خاله و عمه، مادربزرگ و ديگران بيشتر نزديك مي‌شود اغلب بدان خاطر است كه آنها بيشتر او را تحويل مي‌گيرند و ناز او را بيشتر مي‌خرند و بيشتر از او تملق مي‌گويند يا گاهي شما آنها را در ميان جمع مي‌بينيد كه دست به شيرين كاريهائي مي‌زنند، رشته كلام را به دست گرفته و داد سخن مي‌دهند، از عظمت و قدرت خود صحبت مي‌كنند، گاهي خود را به مظلومي مي‌زنند، زماني خود را بيمار و قابل ترحم جلوه مي‌دهند و ….

 

جدائي‌هاي طولاني

پدر و مادر را فرض است كه در همه مراحل حيات به خصوص تا پايان هفت سال سوم زندگي اغلب در كنار فرزندان باشند و با معاشرت‌ها، سخنگوئي‌ها، پند و اندرز، تماس و برخورد دل‌شان را به سوي خود معطوف دارند.

متأسفانه گاه به علت ضرورتهاي شغلي پدر يا مادر از فرزندان رعايت مي‌شوند. في‌المثل پدري 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی