دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی  شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

  

عوامل تعیین‌کننده عمق بازار : يكي از اين عوامل،  اختلاف قيمت پيشنهادي عرضه و تقاضا است كه هر چه اين اختلاف قيمت،  كمتر باشد،  بازار داراي عمق بيشتري است.  عوامل ديگر عبارت‌اند از: تعداد شرکت‌های پذيرفته‌شده، ‌ تعداد سهامداران حقيقي،  نهادهاي مالي فعال در بازار،  محدوديت نوسان قيمتي سهام وجود بازار سازان و شفافيت اطلاعاتي.  عامل ديگر موثر در عمق بازار،  وجود ابزارهاي مالي متنوع و گوناگون است كه بتواند بين خانوار به عنوان سرمايه‌گذار در بازارهاي مالي و شركت به عنوان تامين‌شونده منابع مالي پيوند برقرار كند.  حركت در مسير تحقق اين هدف‌ها موجب می‌شود تا در اين بين صنعت واسطه‌گري مالي ظهور كند.  اين صنعت با تبديل اوراق بهادار ساده شركت‌ها به اوراق بهادار فني يا پيچيده كه مناسب تقاضاي مشتريان است،  بين تمايلات اين دو گروه (شركت‌ها و خانوارها) پيوند برقرار كرده و حفره بازار در انتشار و خريد اوراق بهادار را از بين مي‌برد.

نقدينگي اوراق بهادار به درجه روان بودن بازار بستگي دارد. شكاف قيمت پيشنهادي خريد و فروش بازار سازها در يك بازار روان كمتر از شكاف قيمت پيشنهادي در بازار كم عمق مي باشد. زيرا در بازارهای روان، حجم مبادلات بالاتر و در يك آن كمتر است.

بيشتر مطالعات انجام‌شده در زمینه‌ی عمق بازار در بازارهاي آتي به بررسي رابطه‌ی اين متغير با حجم معاملات و نوسان پذيري قیمت‌ها پرداخته‌اند.  بسمبايندر و سگوين با مطالعه بر روي هشت بازار فيزيكي و آتي مالي بيان نمودند كه ارتباط ميان عمق بازار و نوسان پذیری معكوس و با حجم معاملات به صورت مستقيم است.  كرديا و ديگران نيز با استفاده از داده‌های مربوط به بازار سهام نيويورك در مطالعه‌ای به تشريح سهم هر یک از متغیرهای حجم معاملات،  نوسان پذیری و سطح قیمت‌ها بر معيارهاي مختلف نقد شوندگی از جمله عمق بازار پرداخته‌اند.  در اين پژوهش‌ها حجم معاملات و نوسان پذیری قیمت‌ها به ترتيب داراي اثرات مثبت و منفي بر عمق بازار بوده و تأثير سطوح قیمت‌ها نيز بر اين متغير به صورت منفي نشان داده شده است.  (فرتوکزاده، 1389)

2-3-5 عدم تقارن اطلاعاتی و دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش سهام

تحقیقات تجربی که اخیراً صورت گرفته است،  تاثیر اعلان سود بر رفتار دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش سهام را به صورت کلی مورد توجه قرار داده‌اند.  بر طبق مطالعاتی که اوشمن و مورس[1] (1983) بر روی 25 شرکت انجام دادند به تغییر دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش سهام در زمان اعلان سود پی بردند. ویکنتاش و چیانگ[2] (1986) نیز تغییرات مهمی را در دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش سهام پس از اعلان سود، تنها زمانی که هیچ اطلاعات مهمی از جانب شرکت در ظرف 30 روز قبل از اعلان سود منتشر نشده باشد مشاهده نمودند.

[1] Oshman & mors,(1983)

[2] Vikintash & chiang,(1986)

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دسته‌ها: دسته اصلی