دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

عطيه و ارزنده هديه‌اي كه پدر مي‌تواند به فرزندش بدهد ادب و تربيت است.[1]

مادر سهم بزرگتري را در تربيت و ساختن فرزند دارد بطوري كه افكار و عقايد مادر و حتي خوراك او در دوران بارداري در سعادت و شقاوت فرزندش تأثير زياد دارد. به همين جهت پيامبر اسلام فرموده است: سعادتمند كسي است كه سعادتش از همان دوران بارداري مادر و در شكم مادر پايه‌گذاري شده است و بدبخت كسي است كه زمينه بدبختي او از دوراني كه در شكم مادر زندگي مي‌كرده شروع شده است.

البته اين مطالب به آن معني نيست كه عوامل ديگر از قبيل رفتار پدر و مادر در خانه و زحمت و تربيت معلم در مدرسه و اوضاع و شرايط اجتماعي در جامعه مؤثر در شكل‌پذيري افراد و تعيين‌كننده سرنوشت آنها نمي‌باشد. بلكه مقصود اين است كه طفل با آمدنش به دنيا سرمايه‌هايي را همراه خود مي‌آورد كه مي‌تواند در آينده او دخالت كنند.

بنابراين بايد دانست كه اولاً كار تربيت از روز تولد نوزاد شروع نمي‌شود بلكه مراحل پيش از آن هم بايد مورد توجه خاص قرار گيرد ثانياً اگر اين سرمايه‌ها نيكو باشد زمينه‌هايي را براي سعادت فرد در زندگي آينده‌اش فراهم مي‌سازد و اگر اين سرمايه‌ها بر اثر سهل‌انگاري و غفلت و جهالت يا بي‌تقوايي و بي‌ايماني مادر مناسب و نيكو نبود مي‌تواند زمينه‌اي براي شقاوت فرد در زندگي بعدي ايجاد نمايد با توجه به اينكه عامل وراثت و عامل تربيت محيط و شرايط اجتماعي و نيز استعدادهاي خدادادي فرد و همت و اراده خود شخص هريك در خوشبختي و موفقيت‌هاي انسان سهم مخصوص به خود را دارد. و گاه ممكن است قدرت و زيادت يك عامل ضعف و نقص عامل ديگر را جبران كند. مثلاً اگر شخصي از يك محيط مناسب زندگي و از يك تربيت خوب برخوردار باشد آن محيط مساعد و اين تربيت خود نقصهاي وراثتي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی