دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

عصيان و طغيان دارند ولي وضع به صورتي است كه مي‌توان با آنها كنار آمد و از فداكاري متكي به احساسات‌شان در طريق سازندگي آنها استفاده كرد.

تمايلات نوجوان و جوان

به علت رشد ردن و يافتن قدرت همه خواسته‌هاي دوران كودكي كه بگونه‌اي توسط والدين سركوب مي‌شدند اينكه زنده شده و سر بر مي‌آورند. اظهارنظرها، فرماندهي‌ها، طردورها، ضرب و شتم‌هاي‌شان اغلب به خاطر تحقق خواسته‌ها، ارضاي تمايلات و به كرسي نشاندن سخنان خويش است.

آنچه كه تا حدودي اين مساله را در آنان تعديل مي‌نمايد سپردن مسئوليت كار به آنهاست كه هم سبب اشتغال اوقات او مي‌شود تا بي‌جهت پدر و مادر را آزار نرساند و هم به سختي و دشواري كار آگاه گردد و دريابد كه نبايد اين همه خواسته‌ها و توقع داشته باشد.

فعاليت‌هائي كه به نسل نوجوان سپرده مي‌شود بايد به صورتي باشد كه آنها را زيرنظر پدر و مادر به انجام رساند. اينكه آنان به طور كامل از نفوذ خانواده خارج شوند نوعي خطاست. مي‌توان از راه امر و نهي‌هاي مستقيم و يا غيرمستقيم، تذكر و خيرخواهي دوستي و ايجاد ملاحظات آنان را بر سر مرز قانون و نظام خانواده آورد.

توجه به نياز آنان

فرزندان نوجوان و جوان ما همانند خود و يا حتي بيشتر از ما نيازمندهائي دارند و در رفع اين نيازها نسيه‌پذير نيستند. تا آنجا كه امكان دارد و مصلحت ايجاب مي‌كند كه در رفع اين نيازها بايد اقدام كرد.

در اين امر نبايد دوران زندگي خود را به رخش بكشيد و بگوئيد مثلاً‌ من موقعي كه در سن و سال تو بوده‌ام يتيم و از غذا و لباس كافي محروم بوده‌ام. حرف شما درست است ولي او امروز كه يتيم نيست. پدري يا مادري چون شما بالاي سردارد و مي‌داند كه مي‌توانيد خواسته‌هاي او را

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی