دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

و در كتاب گات ها كه بخشي از اوستاي زرتشت مي باشد آمده است:

«و هنگامي  كه سزاي اين گناهكاران فرا رسد، پس آن گاه اي مزدا! كشور تو را، بهمن‌‌‌[= نماينده قدرت و منش نيك و راستي و پارسايي مزدا يا خداوند كه همانا موعود جهاني است] در پايان بر پا كند، از براي كساني كه دروغ را به دست هاي راستي سپردند و خواستاريم از آناني باشيم كه زندگي تازه كنند. آري موعود كه جهان در انتظار اوست. آن گاه كه از كاميابي جهان دروغ را شكست از پي رسد.»

موعود جهاني در منابع زردشتي

ظهور يك فرد برگزيده و مصلح بزرگ جهاني در آخرين دوره هاي تاريك و بحراني دنيا، به منظور نجات بشريت از چنگال اهريمن ظلم و فساد و تامين عدالت عمومي و آزادي فردي در سراسر گيتي موضوعي است كه از دير زمان پيروان اديان آسماني بدان ايمان داشته و در انتظار آن بوده اند. مطالعه كتب عهدين يعني تورات و انجيل و كتاب هاي مذهبي زرتشتيان كه هم اكنون در دسترس ماست، و بررسي عقايد هنديان و مصريان قديم و برخي از ملل ديگر اين حقيقت را روشن ساخته و سابقه آن را از قديميترين مته تاريخ بشر ثابت مي كند.

ولي آنچه مسلم است دراين خصوص سهم دين مقدس اسلام و مذهب شيعه بيش از ساير مذاهب و اديان است. زيرا چنانكه به تفصيل خواهيم گفت مسلمانان خواه شيعه خواه سني معتقدند كه اين نجات دهنده و مصلح بزرگ جهاني كه بالاخره روزي خواهد آمد و جهان را پر از عدل و داد مي كند، از آن پس كه پر از ظلم و جوش شده باشد. مهدي قائم (ع) از دودمان پيغمبر اسلام (ص) و فرزندان امير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

دسته‌ها: دسته اصلی