دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

راههای ایجاد علاقه به پوشش اسلامی

اگر بتوانیم چهره دینرا زیبا، شیرین، سهل و آسان در نزد دانش آموزان جلوه دهیم و رابطه آشتی بین خدا و بچه ها برقرار کنیم نه تنها حجاب بلکه بسیاری از تکالیف الهی را عاشقانه انجام می دهند. همانطور که مطرح شد تمام موانع بدحجابی در حد اختیارات ما نیست که بتوانیم همه آنها را از میان برداشته و زمینه را برای رعایت پوشش فراهم کنیم ولی بعضی از آنها را می توانیم از بین برده و یا کم تاثیر کنیم.

در این پژوهش در پی آنیم که ،

1 – آگاهی و شناخت دانش آموزان را افزایش دهیم .

2 – روحیه خودنمایی را در آنان تقلیل دهیم.

 

3-2- اجرای طرح

این طرح در نیمسال دوم سال تحصیلی 85-84 در دبیرستان غیر انتفاعی x به مرحله اجرا در آمد.

 

آغاز اجرا :

6/11/85 همزمان با ششم محرم الحرام

 

3-2-1- گام اول

آشنا نمودن دانش آموزان با آیات قرآنی

1 – الف : تلاوت آیات 26 تا 30 سوره نور بصورت ترتیل و سپس ترجمه آیات همراه با تفسیر و شان نزول آیات باختصار

1- ب : تفسیر نمونه ج در اختیار یکی از دانش آموزان قرار گرفت تا روایت، داستان مربوط به موضوعی که توسط دبیر [1] به بحث گذاشته شده است در کلاس مطرح شود.

1 – ج : دادن فرصت به دانش آموزان جهت پرسش و پاسخ آزاد در این زمینه

2 – 7/12/85 صحبت راجع به لحن و گفتار ( قولاً معروفاً ) زن با نامحرم و تاکید بر این که حجاب و پوشش دامنه وسیعتری دارد و فقط در پوشیده بودن خلاصه نمی شود. با استناد به آیه 32 سوره احزاب یا نساء البنی لستن . . . و قلن قولاً معروفاً » .

لازم به تذکر است که موضوع درس دین و زندگی ( 1 ) ، انتخاب هدف برای زندگی و عهد بستن با خداوند برای رشد و شکوفایی استعدادهای درونی و به انسانیت و تکامل رسیدن است. یکی  از راههای تکامل انجام واجبات و ترک محرمات، انجام مستحبات و ترک مکروهاست چرا که واجبات برای رسیدن به سعادت و کسب رضایت خداوند ( بهترین هدف زندگی ) لازم و ضروری ، مستحبات رسیدن به سعادت را سریعتر و مکروهات رسیدن به سعادت را کندتر و همچنین کارهای حرام مانع رسیدن به سعادت است.

اگر معلم محترم دینی از فرصت استفاده کند و عهد و پیمان با خداوند را همواره در کلاس یادآوری کند که بنده خوب بودن برای خدا همان عهد و پیمانی است که خداوند با ما بسته است « الهم اعهد یا بنی آدم ان لا تعبدوا و الشیطان . . . » و این مطلب را به پوشش ارتباط دهد ، ( رعایت پوشش یکی از راههای وفادار بودن به عهد و پیمان با خداست همانطور که عبادت کردن، احترام به والدین، غنیمت شمردن وقت و هدر دادن عمر به بطالت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد راههای ایجاد علاقه به پوشش اسلامی

دسته‌ها: دسته اصلی