دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

در اين پژوهش يكي از اهداف اين است كه سرنخهايي در خصوص صحت و سقم اين مطلب بدست آورد.

اهداف كاربردي اين پژوهش را نمي‌توان ناديده گرفت. مسلما در صورتي كه بين فقر و ميزان افسردگي در نوجوانان و جوانان رابطه معنادار وجود داشته باشد اين نتيجه ناشي از واقعيت‌هاي زيادي است كه ايجاب مي‌كند. همه افرادي كه با نوجوانان و جوانان سروكار دارند در مورد آنا تعمق كنند. از اين رو نتيجه پژوهش مي‌تواند براي بسياري از افرادي كه با نوجوانان و جوانان سروكار دارند نظير مشاوران، معلمان، روان‌شناسان، روان‌پزشكان، مددكاران اجتماعي، اولياء مدارس، والدين و حتي مسئولان كشوري و مقامات حائز اهميت و مورد استفاده باشد.

 

فرضيه پژوهش:

همان گونه كه قبلا اشاره شد اين پژوهش تحت عنوان بررسي مقايسه ميزان افسردگي بين نوجوانان و جوانان قشر غني و فقير صورت مي‌گيرد با توجه به اين موضوع فرضيه اساسي اين پژوهش را اين گونه مطرح مي‌كنيم.

ميزان افسردگي در نوجوانا و جوانان قشر فقير بيش از نوجوانان و جوانان قشر غني است. براساس اين فرضيه چنانچه يك گروه از نوجوانان و جواناني كه در قشر فقير قرار دارند با گروه ديگر كه در قشر غني به سر مي‌برند از نظر ميزان افسردگي مقايسه شوند، انتظار مي‌رود كه ميزان افسردگي در نوجوانان و جوانان قشر فقير بيش از نوجوانان و جوانان قشر غني باشد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

دسته‌ها: دسته اصلی