دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی  شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 عدم تقارن اطلاعاتي شكاف ارزش ذاتي سهام باارزش مورد انتظار سهامداران را موجب خواهد شد.  (هاشمي، 1381) سطح پیش‌بینی سود  خالص و اجزای آن به احتمال زیاد نقش عمده‌ای در عدم تقارن اطلاعاتی در میان سرمایه‌گذاران دارد،  با این حال، این ارتباط بستگی به ویژگی‌های سهامداران  نهادی  دارد.   این مطالعه به بررسی اثرات اعلام سود میان‌دوره‌ای و سالانه بر عدم تقارن اطلاعاتی می‌پردازد.

این تحقیق  به ما امکان  می‌دهد که به  مقایسه سرمایه‌گذاران  نهادی شرکت بپردازیم  تا تاثیر کاهش عدم تقارن اطلاعاتی بین مدیران و سرمایه‌گذاران خارجی در زمان اعلام سود رابدست آوریم.  ما به  بررسی تصمیمات  سرمایه‌گذاران  نهادی مختلف به منظور فراهم آوردن شواهد در مورد نقش اعلامیه‌های  سود در کاهش عدم تقارن اطلاعات و  برخی از مطالعات بررسی تاثیر کیفیت اطلاعات حسابداری در خطای پیش‌بینی سود با توجه به  اعلام سود می‌پردازیم.   براون [1](2007)به طور  تجربی نشان دادند که عدم تقارن اطلاعات تأثیری منفی بر کیفیت گزارش سود سالانه دارد.  افلک و همکاران[2]( 2002 ) بررسی رابطه بین سود پیش‌بینی و تغییرات  هزینه‌های غیرقابل‌پیش‌بینی  زمانی که سود اعلام می شود، می‌پردازد. همچنین یان[3](  1998) به صورت تجربی نشان داد که افزایش در دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش سهام قبل از اعلام سودبه اندازه شرکت و حجم فعالیت  مرتبط است.  افزایش  در دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش سهام قبل از اعلام سود ممکن است  تاثیر مثبت در نوسانات سودبازار داشته باشد.  با این حال،  این تحقیق تاثیر اعلام سود برآن می پردازیم و سپس تاثیر سه ویژگی گزارشگری در اعلامیه سود به نام های خطای پیش‌بینی سود، اقلام تعهدی و هزینه‌های غیرقابل‌پیش‌بینی را بر دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش سهام و عمق بازار را می‌سنجیم. )فرانکویز و کوبیری ،2013)

2-2- اعلان سود و سودمندی محتوای اطلاعاتی آن  :

سود يكي از اقلام مهم و اصلي صورت­هاي مالي است كه در نوشته­هاي مختلف كاربردهاي متفاوت دارد.  معمولاً سود به عنوان مبنايي براي محاسبه ماليات،  عاملي براي تدوين سياست پرداخت سود تقسيمي،  راهنمايي براي سرمايه­گذاران و تصميم­گيري و عاملي براي پیش‌بینی در نظر گرفته  می‌شود.

يكي از كاربردهاي اصلي سود،  استفاده از آن به عنوان ابزاري براي پیش‌بینی است كه افراد را در امر پیش‌بینی سودها و رويدادهاي اقتصادي آينده ياري مي­كند.  در واقع ثابت شده است كه براي پیش‌بینی مقادير هر نوع سود مي­توان از مقادير سود در گذشته استفاده كرد. (بلكوئي،  1381).

مفهوم سود حسابداري در بيانيه شماره يك هيأت استانداردهاي حسابداري مالي[4] فرض شده كه سود حسابداري معيار خوبي براي ارزيابي عملكرد واحد تجاري است و مي­تواند براي پیش‌بینی گردش آتي نقدي مورد استفاده قرار گيرد.  ديگر صاحب[1] – Brown and Hillegeist(2007)

[2] – Affleck(-Graves,(2002)

[3] – Yohn(1998)

[4].  SFAC

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی