دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهرانی

 

علاوه براین تحصیل مجدد منابع و آماده سازی این منابع جهت استفاده نیازمند زمان است. بنابراین اگر مدیران، منابع مرتبط با فعالیت­های عملیاتی را متناسب با کاهش فروش کاهش دهند و نتوانند منابع لازم برای گسترش فروش را باسرعت کافی بمنظور استفاده از فرصتها به خدمت بگیرند فرصتهای توسعه فروش از دست خواهند رفت. از این رو ، مدیران ناگزیرند برای انتخاب از میان گزینه­های کاهش هزینه­ها از طریق حذف منابع یا تحمل هزینه­های مضاعف برای بهره­برداری کامل از افزایش فروش آتی، تصمیم­گیری کنند و به­جهت بهره­گیری کامل از  بازگشت فروش به سطح قبل، منابع شرکت را حفظ کنند.

از سوی دیگر، حفظ منابع مضاعف، موجب افزایش هزینه­ها و در نتیجه کاهش سود بصورت موقتی می­شود اما اگر فروش به سطح قبلی بازگردد حفظ منابع موجب کاهش هزینه­ها و در نتیجه افزایش سود شرکت در بلندمدت می­شود.

 

2-2-11- عوامل موثر بر چسبندگی هزینه

عوامل موثر بر چسبندگی هزینه عبارتند از:

2-2-11-1- پیش­بینی مدیریت

تاخیر در تعدیل هزینه­ها و طول دوره مطالعه پیش­بینی مدیریت بازتابی از دیدگاه مدیریت درباره وضعیت آتی شرکت است و چون مدیران در تصمیم­گیری­های خود، وضعیت آتی شرکت را درنظر می­گیرند، انتظار می­رود پیش­بینی­های مدیریت، یکی از عوامل موثر بر چسبندگی هزینه باشد.

 

2-2-11-2- شرایط اقتصادی

اطلاعاتی که مدیریت از محیط اقتصادی می­گیرد، درتصمیمات مربوط به تعدیل منابع موثر است.

یکی از این عوامل وضعیت اقتصادی محصولات شرکت است. ادامه رکود تقاضا برای دوره­های متوالی اطمینان مدیریت را نسبت به پایداری این رکود، افزایش می­دهد. همچنین رشد اقتصادی کشوری که شرکت در بازار آن مشغول فعالیت، پیش­بینی مدیریت تاثیر گذار است.

 

2-2-11-3- ویژگی­های شرکت

دو ویژگی مهم شرکت، میزان دارایی­ها و تعداد کارکنان است. به دلیل پیچیده شدن روزافزون فرایند تولید و ماشین­آلات مورد استفاده شرکتها، مدیران در تصمیمات مربوط به تعدیل منابع، هزینه­های تحصیل مجدد منابع را در نظر می­گیرند. همچنین نیروی کار آموزش دیده که امروزه به شکل یک سرمایه مهم به آن است که هزینه های ظرفیت بلا استفاده را تحمل کنند، سیستم پاداش دهی به مدیران انگیزه هایی را برای هدایت این انتخاب ها فراهم می آورد (ویرسمی،2011).

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهرانی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهرانی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تاثیر عدم انعطاف پذیری هزینه ها و ساختار سرمایه در بورس اوراق بهادارتهران

دسته‌ها: دسته اصلی