دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

 

مجموعه­هایي از دانش ها و رفتارهاي مورد انتظار و پیامدهاي ویژه براي کسانی که در حوزه منابع انسانی فعالیت می­کنند، شده است؛ که می­توان به این دانش و رفتارهاي مورد انتظار، به مثابه شایستگی­هایی نگریست که مدیران منابع انسانی براي اجراي بهینه امور به آنها نیازي ضروري دارند.

2-2-1- تعاریف شایستگی رهبری

براي اصطلاح شايستگي تعاريف مختلفي ارايه شده است. در يك تعريف، شايستگي يك ويژگي فرد قلمداد شده است كه منجر به بروز عملكرد شغلي موفق و كسب نتايج سازماني مي­شود. اسپنسر شايستگي را “خصيصه بنيادي يك شخص دانسته كه با عملكرد عالي و يا موثر مرجع رابطه علي دارد . وي اعتقاد دارد كه شايستگي در پنج قالب قرار مي گيرد : انگيزه ها، ويژگي­ها، خود مفهومي، دانش و مهارت (اسپنسر[1]، 1993)

از اواسط دهه­ی هشتاد، توسعه و ارزیابی شایستگی­هاي مدیریتی مورد توجه سازمان­ها قرارگرفت . دلیل عمدة چنین توجهی، این باور بود که توسعه­ی شایستگی­هاي مدیریتی منافع بی­شماري را براي سازمان­ها به همراه دارد و این باور هنوز هم پابرجا می­باشد.

امروزه دستیابی به مدیران تحول آفرین، دغدغه­ی بزرگ سازمان­ها به شمار می­آید. براي درك این شرایط کافی است توجه شود که شرکت­هایی همچون اینتل[2] و کامپک[3] ناگزیرند سالانه بین20 تا 50 میلیون دلار به مدیرانی بپردازند که شایستگی ادارة سازمان آنان را دارند. این شرایط صرفاً به سازمان هاي صنعتی محدود نمی­شود.(غفاریان، 1380)

امروزه تصدي مشاغل ارشد بانکی نیز مستلزم کسب مهارت­ها و شایستگی­هاي مدیریتی است. مسأله آنگاه پیچیده­تر می­شود که دریابیم دانشگاه­ها با برنامه­هاي معمول خود، توفیق چندانی در پرورش و عرضه­ی این مدیران برجسته نداشته­اند. امروزه بیش از یکصد دانشگاه معتبر در جهان دوره­هاي عالی مدیریتی ارائه می­کنند. چندین برابر این تعداد، انستیتوها و مراکز آموزش مدیران مشغول به فعالیت هستند و سالیانه بیش از یکصد هزار نفر فارغ التحصیل به جامعه­ی مدیران حرفه­اي می­پیوندند، ولی هنوز مدیران کارساز و تحول آفرین کمیابند.(غفاریان، 1380)

[1]. Spencer

[2]. Intel

[3]. Compaq

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد مدیریت مالی: بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع / وصول مطالبات بانک کشاورزی

دسته‌ها: دسته اصلی