دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

تربيت و تعليم فرزندان بعهده مي‌گيرند. بنابراين اينطور نيست كه بعضي پدران و مادران تصور مي‌كنند تنها آنان بر فرزندان حق دارند و آنهم حق بزرگ. بلكه بايد بدانند كه در اسلام هيچگاه حق يك طرفه نمي‌شود يعني كودك هم از همان روز نخست زندگيش حقوق بر پدر و مادر خويش دارد كه بايد اين حقوق از طرف آنها ايفا شود.

همچنانكه فرزند ممكن است با عصيان و آزار به پدر و مادر خشم و نارضايتي آنها را فراهم سازد پدر و مادر هم ممكن است بر اثر انجام ندادن وظايفشان در باب فرزند مورد خشم فرزند شوند.

پدر و مادر بايد بدانند كه اگر فرزندشان خوب باشد يا بد از آنها بوجود آمده است و آنها در تربيت و تأديب فرزندشان مسئوول‌اند رفتار پدر و مادر با فرزند بايد آنگونه باشد كه يقين داشته باشند اگر به فرزندشان نيكي كنند پاداش آنرا دريافت خواهند كرد و اگر بدرفتاري نمايند به كيفر آن خواهند رسيد.

كودك در روزهاي اولي زندگيش قابليت و آمادگي عجيبي دارد و او بآساني شكل مي‌گيرد و براي هر عادتي پذيرش نشان مي‌دهد چه اين عادت او را به سعادت سوق دهد يا به شقاوت. او با تربيت صحيح و رفتارهاي نيك پدر و مادر مي‌تواند يك انسان با فضيلت شود و يا بر اثر تربيت غلط و رفتارهاي بد بصورت حيواني پست بار آيد. خوشبختي و بدبختي آينده هر فردي به كيفيت پرورش او در روزهاي اولي زندگيش بستگي كامل دارد. و اين وظيفه مقدس در اولين محيط و اولين كلاس يعني خانه به عهده اولين مربي يعني مادر و سپس بر عهده پدر گذاشته شده است. اين مادران و پدران‌اند كه مي‌توانند با محبت همراه با تدبير خود و با حسن رفتارهاي خويش خدمت بزرگي به جامعه كنند. يعني مي‌توانند در تربيت و ساختن افرادي مهربان و خيرخواه آزادمنش و شجاع درستكار و دانا شريف و مومن فعال پايه‌گذار باشند. پيامبر اكرم فرمود: بهترين 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی