دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

تاريخي حيات بشر از تاريكي ها و سلطه گري ها برهاند مدينه آرماني بشر را بيافريند.

مهدي در اسلام

مهدويت، در شمار مسائل اعقادي اسلام است از اين رو در باور هر مسلماني- شيعي و سني- انديشه مهدي (عج) و عدل گستري وي نهفته است. طرح مساله مهدي موعود در آثار معتبر و مكتوب اهل سنت سبب بيداري و همبستگي مسلمانان مي شود، از اين پاره اي از شرق شناسان و اسلام شناسان غربي كوشيده اند با رنگ قوميت بخشيدن به مهدويت از آن فلسفه فرقه اي و ناكارآمد، بلكه اختلاف انگيز ارائه دهند.

چهره هاي برجسته علمي و فكري جهان تسنن همچون طبري، فخر رازي، سيوطي، ابن عربي، عطار نيشابور مولانا جلال الدين محمد بلخي و شيخ محمد عده در آثار خويش از زاويه هاي گوناگون به شخصيت و حركت عدل گسترانه مهدي موعود پرداخته اند.

پژوهش هاي جداگانه از سوي علماي اهل سنت درحوزه مهدويت انجام و نشر يافته است كه تحليل ها و شمار چشم گير آن در خور تامل و تقدير است. يادكرد مهدي موعود در مجموعه هاي روايي بزرگ و معتبر اهل سنت همانند صحيح بخاري، صحيح مسلم، جامع ترمذي و سنن ابن جامعه در پرتو كلام پيامبر اسلام همگان را به سيماي مهدوي و حاكميت جهاني وي رهنمون مي شوند. محورهايي كه سبب شكل گيري آثار علمي و فرهنگي عالمان شيعي بعد از غيبت حضرت گشت در واقع عهده دار پاسخ ترديدها و شبهه  افكني مخالفان مهدي اسلام بود كه در آن دوران ميلاد مهدي، طول عمر و فلسفه غيبت بيش از ديگر مقوله ها بحث هاي روايي و كلامي را مي طلبي؛ بزرگاني همچون محمد بن ابراهيم نعماني، شيخ صدوق، شيخ مفيد، شيخ

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی