دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

عوامل رفتاری موثر بر تصمیم گیری و عملکرد سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار تهران

عقلايي نيستند. در برخي مدلها نيز، عوامل اعتقادات درستي دارند ولي انتخابهايي انجام ميدهند كه با بيشينه سازي مطلوبيت مورد انتظار سازگار  نيست. (راعی و فلاح پور، 1383)

شواهد نشان ميدهد كه سرمايه گذاران در بورس اوراق بهادار تهران براي تعيين ارزش سهام كمتر از روشهاي كمي استفاده مي نمايند و قضاوتهاي ايشان بيشتر مبتني بر تصورات ذهني، اطلاعات غيرعلمي، شايعات و پيروي كوركورانه از عده معدودي از مشاركت كنندگان در بازار سرمايه است . در همين راستا و به منظور بهبود شرايط گسترش فعاليتهاي بازار سرمايه و جلوگيري از شكست، در اقداماتي كه در جهت جلب مشاركت مردم در سرمايه گذاري صورت مي گيرد، بايد نتايج علمي جايگزين تصورات ذهني گردد و آموزشهاي لازم در اين زمينه به مشاركت كنندگان در بازار داده شود. (شهریاری، 1385)

براي درك و توصيف مناسب تصميمات سرمايه گذاران، كشف عوامل رفتاري موثر بر تصميم گيري و عملكرد سرمايه گذاران حقيقي در بورس اوراق بهادار و اينكه چگونه اين عوامل عملكرد سرمايه گذاري سرمايه گذاران را تحت تاثير قرار مي دهد مهم است.

در اين فصل از پژوهش ابتدا شرح کاملي از رفتار مالی بيان خواهد شد. در ادامه نيز متغیرهای پژوهش ، تشريح خواهد شد. همچنين مطالعات اخير در زمينه رفتار مالی و همچنين مفاهيم آن در ادامه پژوهش ذکر مي­شود. در ادامه پيشينه پژوهش­هاي انجام شده در زمينه رفتار مالی و تصمیم گیری و عملکرد سرمایه گذاران ذکر مي­شود.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه:عوامل رفتاری موثر بر تصمیم گیری و عملکرد سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار تهران

دسته‌ها: متفرقه