دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی رهن و توثیق بیمه نامه در حقوق ایران

 
  

خصوص صدور قرار وثیقه نمی باشد و مقام قضائی مختار است هر یک از قرار های تامین دیگر را صادر نماید که در این صورت ماده 21 قانون مورد بحث بی فایده بنظر می رسد.

در خصوص جنبه عمومی جرم و اینکه آیا برای آن نیز باید قرار دیگری صادر شود یا طی یک قرار وثیقه ضمانتی دیگر علاوه بر بیمه نامه از متهم مطالبه گردد در محاکم رویه های مختلفی در پیش گرفته شده است. عده ای یک وثیقه بابت خسارت بدنی اخذ می نمایند که همان بیمه نامه است و یک وثیقه دیگر جهت جنبه عمومی جرم اخذ می­نمایند. عده ای دیگر فقط اکتفا به بیمه نامه می­نمایند و عده ای دیگر بدون صدور قرار در مورد جنبه خصوصی صرفا اقدام به صدور قرار در خصوص جنبه عمومی می نمایند و دلیلشان نیز این است که چون به حکم ماده 21 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث ابتدا باید صحت بیمه نامه کتبا استعلام شود و سپس قرار قبولی صادر گردد به دلیل اینکه به هر حال خسارات بدنی توسط بیمه نامه معتبری که صحت آن احراز شده پرداخت خواهد شد فلذا لزومی به صدور قرار در این مورد نیست و فقط از جهت جنبه عمومی جرم بی احتیاطی در رانندگی موضوع مواد 714 به بعد قانون مجازات اسلامی قرار تامین صادر می گردد. همچنین عده ای دیگر بدون توجه به بیمه نامه قرار وثیقه صادر نموده و از متهم طلب معرفی وثیقه می نمایند .

بنظر می رسد هدف اصلی از تصویب ماده 21 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث جلوگیری از بازداشت متهمین به جهت عجز از تودیع وثیقه می باشد. لیکن همانگونه که قبلا اشاره شد ابهامات این ماده قابل بحث است. اگر قرار بر 

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رهن و توثیق بیمه نامه در حقوق ایران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رهن و توثیق بیمه نامه در حقوق ایران

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی رهن و توثیق بیمه نامه در حقوق ایران

دسته‌ها: دسته اصلی